Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha van 8 tömött fogam, akkor...

Ha van 8 tömött fogam, akkor mit tehetek annak érdekében, hogy ne romoljanak tovább, ne kelljen kihúzni őket?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, van 6 tömött fogam, egy letört régen, és lett "hozzáragasztva" valami anyag, így nem kellett kihúzni. Van egy fogam, aminek éppen a csücske tört le, az meg lett csinálva, így van 8 "tömött" fogam.


Egy 9. fogamnak kb a fele letört, pénz miatt csak most tudok elmenni dokihoz, szerintem ki fogják húzni...

Hülye voltam eddig, nem fordítottam kellő figyelmet a fogaimra.

A későbbiekben, a napi 2 fogmosáson és fogselmyezésen kívül mit tehetek, hogy ne romoljanak tovább a fogaim?


Semmi módja nincs már annak, hogy a jelenlegi fogaimat megmentsük? Ha egyszer tömni kellett akkor tömni kellett, és egész életemben ilyen marad?


El vagyok keseredve, hogy ilyen hülye voltam, 20 évesen ennyi rossz foggal..

(Egyetlen bölcsesség fogam sem nőtt még ki.)


20/L



2016. ápr. 7. 17:08
 1/6 anonim válasza:
Szia! Gyakorlatilag semmit ha nem mész el betömetni, már ha betudják.
2016. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Félévente fogorvoshoz kellene járni, fogköveket rendszeresen leszedetni, és napi háromszori fogmosás, fogselymezés sokat segíthet. Ne igyál szénsavas italokat, főleg kólát ne, étkezés után kb fél órával moss csak fogat és ne nasizz étkezések között.
2016. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nos, alig iszok szénsavas üdítőket, vagy bármilyen üdítőket. Nasit is nagyon ritkán eszek.


Eddig 2x mostam fogat csak, de akkor ráállok a napi 3x-i fogmosásra.


Elmegyek kicseréltetni a töméseimet, és a 9., törött fogammal lesz ami lesz, ezek után akkor félévente járok majd fogdokihoz. :/

2016. ápr. 7. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyökérkezelhetik a letörtet és felépítheti (nekem van egy ilyen, kitört a bele, akkor derült ki hogy el is halt), azt is ami tömött és esetleg gond van vele gyökérkezeléssel meg lehet csinálni, sőt amiből pl csak gyökér van, azt is meg lehet menteni: gyökérkezeli, csap, ha kell és rá korona.


Elektromos fogkefe, puha fejjel, ezt 2-3havonta cserélni kell. Fél évente fogkő leszedés, napi 2-3 fogmosás, a legfontosabb az esti, utána még csak üdítő se, csak tiszta víz, (az elektromos időzítős, tehát 2 perc minimum a mosás), fogselyem, szájvíz.


Ha legközelebb mész a dokidhoz vigyél egy fogkefét és kérd meg, hogy mutassa meg a megfelelő fogápolási rutint. Nekem tükört nyomott a kezembe és ő megmosta, végig mutatta mit hogy kell és utána még azon a műanyag nagy fogsoron is. Adott egy tablettát, szét kellett rágnom, befestette a fogaimon a lepedéket, hogy melyek a nagyon érintett részek, meg kellett mosnom és utána újra megnézte így.

2016. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
szia. Szinte mind1mit csinálsz így tömögetéssel kuka lesz 30-35-re mint fájdalmak közepette. 2 lehetőséged van - szerintem - 1., csiszolás és korona egybe minél többre, amíg bírod pénzzel vagy 2., teljes paletta csere minimum normál implantátumra (de ez 2-5 millió). Bárki mond6ja,h hülyeség, de majd rávezet a genetikád a fájdalmakkal, szenvedéssel karöltve. Vagy marad a std sztk-s fogászat "olyan-amilyen" verzió és a önbizalom veszteség a köbön és "gyakorizgatás", hogy "mit gondoltok erről-arról.."
2016. ápr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem manapság elég jól helyrehozhatók a rossz fogak, persze ez nem azt jelenti, hogy olyan lesz, mint a régi. Olyan már nem lesz soha. Ha olyan fogorvost találtál, aki rendesen megcsinálta a fogad, akkor sokáig nem lesz vele gondod. Mostanában már elég jó anyagok vannak. Én persze, ha szuvasodnának a fogaim aranytömést tetetnék, mert állítólag az minimum 20 év. Elárulom Neked, hogy megmoshatod a fogad Te napi 10 szer is, mert van ennek egy másik oldala is: a genetika. Ha egyszerűen csak szimpla hanyagság van e mögött és emiatt kellett tömni a szuvas fogaid jó esélyeid vannak, ha genetikailag meg rossz fogakat örököltél akkor az ellen nem igazán lehet mit tenni. Egyébként az rossz prognózis, ha töredeznek a fogaid, hacsak nem eszel rohadt kemény dolgokat. A fogselymezést elég heti 1-2 szer csinálni. Amit még megtehetsz, hogy az ínyed is súrolod, nem kell neki véreznie, de, ha vérzik az sem baj, az ínyt nem tudod elsúrolni, nem fog elkopni, csak sorvad az idő során. Fogmosási kultúra: az alsó fogakat felfelé mozdulatokkal kell súrolni, míg a felsőket lefelé, nem az íny alá besúrolni a lepedőt.. Édesség evés után öblíts szájat. 2 nél többször felesleges fogat mosni, de legfontosabb az esti fogmosás. Azért mondják a fogorvosok, hogy napi 3 szor mosd meg, hogy legalább napi egyszer vedd a fáradtságot. És ez még mind semmi: olyan fogorvost kell választani, aki becsülettel megcsinálja a ténylegesen kezelendő fogat, és nem találja ki, hogy a jó fogat is be kell tömni. Ugyanis a fogorvosok belőled élnek és bármilyen disznóságot képesek elkövetni, hogy pénzeld őket.
2016. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!