Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az fogínysorvadásra utal, ha...

Az fogínysorvadásra utal, ha a fogaim közt egyre nagyobb és egyre több a hézag?

Figyelt kérdés
El fogom veszteni a fogaimat? Visszafordítható ez a folyamat?

2016. ápr. 10. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mutass képet.
2016. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Vissza nem fordítható, de megállítható. Helyes szájápolás. Az ínysorvadást baktérium okozza.
2016. ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Használd a lavyl száj sprayt. Fantasztikus a hatása!
2016. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Vannak nagyon jó, erre a célra kifejlesztett fogkrémek, pl. parodontax, és utána Liszterin öblögető. Fogorvos nem jó, mert kihúzza, utána fizethetsz protkóra
2016. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Parodontológus szakterülete, őt kéne felkeresni. Egyébként ha már teljesen kilazult, akkor már ő sem tud rajta segíteni.
2016. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy van egy nagyon pici mozgása a fogaknak, szemmel nem látható, csak közelről tükörben, talán 1 mm elmozdulás.
2016. máj. 31. 19:35
 7/11 A kérdező kommentje:
És az okozhatja az ínyszövet károsodását, ha forró folyadék pl. tej, tea, kávé ér hozzá?
2016. máj. 31. 19:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem küldtél képet. A forró cucc sose jó, de az elsősorban a zománcnak nem tesz jót. Amit én látok a képen, az inkább az alsó fogsor baja: minél előbb menj fogkőleszedésre. Ezenkívül rendszeresen használj fogköztisztító kefét, fogselymet és szájvizet. Felül is kezd visszahúzódni az ínyed, igen. Speckó fogkrém kell, meg sok-sok C-vitamin.
2016. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy más is látná a képet, de ha mégis, akkor sincs arc, amihez társítani lehet. Az oké, hogy leszedetted a fogkövet tavaly, de megint ott van, és elég durva. Amúgy nem nő véletlenül a bölcsességfogad? Mert az is csinálhat érdekes dolgokat, kimozdítja az egész sort, ha nem fér el. Hány éves vagy?
2016. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
:D Oké. Viszont akkor is kötöm az ebet a karóhoz, mert alul gyulladtnak is látszik az ínyed a "kajamaradék" alatt. Szerintem menj dokihoz mielőbb. Nekem is 20 körül kezdődött a fogínysorvadásom, pedig tényleg helyesen tudok fogat mosni. Szerencsére még megvan mind, de sajnos az alsó metszőkön látszik, hogy azóta meghosszabbodtak. Daktari majd csak mond valami okosságot neked azon kívül, amiket én kotyogtam. :)
2016. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!