Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fognál meddig...

Gyökérkezelt fognál meddig normális, hogy nyomásra érzékeny? Ilyen állapotban már lehet végleges gyökértömést készíteni?

Figyelt kérdés
Elhalt fogamat gyökérkezelték, az íny felett nagyobb dudor volt, ami a gyökérkezelést és gyógyszeres tömést követően lelappadt, de nem múlt el teljesen. Nem fáj magától, és tudok rajta enni is. A fogorvos azt mondta, mivel már 2 ideiglenes tömés is volt benne, hogy letömi véglegessel, röntgent készít utána és figyeljük, hogy a gyökércsúcs körül teljesen megszűnik-e a gyulladás. Kicsit félek, hogy mivel nem teljesen panaszmentes, valóban le lehet-e már tömni a gyökeret, és ha mégis kiújul a gyulladás vagy rosszabb lesz, akkor a gyökértömést még el tudják egyáltalán távolítani?

#fog #tömés #gyökérkezelés #gyökértömés #gyökércsúcs gyulladás
2016. ápr. 19. 15:02
 1/3 J Lukenem válasza:
nekem addig ad a fogorvosom ideiglenes gyógyszeres tömést, amig ki nem tudja szárítani a gyokercsatornat. erdekes, ahany haz annyi szokás! rosszabb nem igen lehet. ideg nélkül nagyon nem fájhat. viszont az nem jo, ha 2 het utan is érzékeny, foleg kezelés után. én a helyedben kérnék még gyógyszerész, szednek antibiotikumot es/vagy gyulladás csökkentőt
2016. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 J Lukenem válasza:
gyógyszerest * bocsánat, gagyi autokorrekt :D
2016. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak ráharapásra fáj, akkor az idővel elmmúlik, elég alaposnak tűnik elírásod alapján a fogorvos, bízz meg benne.

Amúgy ha újra begyulladna, akkor ki lehet szedni a gyökértömést és kezelés után ismét betömi. Nekem kb 1 hónapig érzékeny volt ráharapásra, azután elmúlt.

2016. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!