Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik lehetőséget válasszam?

Melyik lehetőséget válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy a hétvégén elkezdett fájni a bal felső 6-os, tömött fogam. Egy éve tömte, hasonló előzmény után, röntgen után azt mondta hogy megpróbáljuk a gyógyszeres tömést, ha elmúlik a gond akkor betömi, ha nem idegkezeli.

Na, ma elmentem a fogorvoshoz. Oké, elküldött röntgenre. Mondtam neki, hogy már csak simán lüktet, nem fáj. És megkérdezte, hogy mit szeretnék, próbáljuk meg a gyógytömést, hátha megússzuk annyival vagy idegkezeljük. Én gondolkodás nélkül a tömést választottam, mert iszonyatosan félek, hogy fájna a másik. Viszont elfelejtettem említeni neki, hogy egy évvel ezelőtt is ugyanez a helyzet állt fent, hazajöttem, már-már boldogan, hogy túlestem ezen, hogyha nincs gond ráérek jövőhéten visszamenni betömetni. Haza is jöttem, itthon viszont eszembe jutott, hogy egy évvel ezelőtt is, mielőtt betömtük ugyanez volt a helyzet.

Szinte mardos a lelkiismeret, és majdnem ott tartok, hogy ma visszamegyek a fogorvoshoz és megbeszélem ezt vele. Vagy a másik gondolatom az volt, hogy megvárjuk a végét, ha nem fája gyógytömés mellett akkor csak jövőhéten megyek vissza, és akkor mondom neki, ha fájna akkor meg úgyis minél előbb visszamegyek és idegkezelés. De úgy mardos a lelkiismeret, hogy rosszul döntöttem, hogy nem tudom ne menjek-e vissza még a héten hozzá, még ha nincs is panaszom? :( Elnézést, ha hosszúra sikeredett, de nagyon félek, és már nem tudom mit tegyek.



2016. ápr. 25. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha egy évvel ezelőtt is ez a fogorvos csinálta a tömést, akkor szerintem tudnia kell az előzményeket, mert általában a rendszerben rögzítik a kezeléseket. Nem hinném, hogy rossz döntést hoztál. Lehet, hogy a gyógytömés segíteni fog, mert előfordulhat, hogy gyulladás van a fogad gyökerénél és ez elmulasztja. Ha később mégis gyökérkezelni kellene, úgyis kapsz érzéstelenítőt és nem fogsz érezni semmit, csak azt, hogy matatnak a fogadnál. Szóval figyeld meg hogyan reagál a fogad a gyógytömésre és ha még mindig fáj, akkor menj vissza.
2016. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem is értem a kérdésed.

Több gyökércsatorna esetén nincs olyan, hogy az egyik megmenthető, a másik meg gyökérkezelve lesz, mivel egybenyílnak.

Ezek szerint még teljesen élő a fogad, annak örülj amíg így is marad, és ezért tegyél meg bármit. Feleslegesen nehogy gyökérkezeltesd... mert a gyökérkezelt fognak meg vannak számlálva a hátralévő napjai.

2016. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!