Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 3. napja begyulladt a rossz...

3. napja begyulladt a rossz fogam alul. Reggelre feldagadt az arcom. Ma kezdtem el szedni a dalacint 300as, még egyet vettem be. Mennyi ido mulva lesz hatasa? Este sem tudok aludni.

Figyelt kérdés

2016. máj. 5. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 hét..Nem érdemes várni, menj el a fogászatra, mert ez jobb nem lesz.
2016. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmit nem csinal vele igy.
2016. máj. 5. 10:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem te kérdezted, hogy mennyi Diflamot lehet bevenni? Jó eséllyel van egy tályogod a fogad körül. A Dalacin is csak akkor fog igazán segíteni, ha ezt a tályogot kipucolja a fogorvos (a tályog belsejébe ugyanis nem jut be az antibiotikum, csak a környező szövetekbe). Elhiszem, hogy nincs bizalmad körzeti fogorvoshoz, akkor menj el egy másik körzetihez (ha lehet), de ezzel nem lehet várni keddig! Ha peched van, ebből lehet szájzár, csontelőgyulladás, vérmérgezés is.
2016. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem. Azt nem is ismerem. Az is fogra való ?

Lehet hogy holnap megis elmegyek akkor dokihoz..azt mondjak ha gyulladt a fog akkor a fajdalom csillapito sem hat, de nekem bevetel utan 10perc mulva hat.

2016. máj. 5. 12:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyebkent èn nem irtam h kedden akarok menni. Hanem amikor lemegy a gyulladas.
2016. máj. 5. 14:50
 6/11 anonim ***** válasza:
3-4 nap alatt leviszi a gyulladást általában a Dalacin, nekem 1 hétig kellett szedni és utána kezdte kezelni a fogam a fogorvos. Addig is kérj időpontot, hogy mielőbb mehess.
2016. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt húzni kell nekem. Remélrm hamarosan lejebb megy a duzzadás, de álralában el kell szednem egy doboz dalacint mire helyre jön.
2016. máj. 5. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy semmit nem csinálnak vele így? Egyszer nekem is volt egy hasonló durva gyulladásom, a fogorvos szikével megnyitotta az ínyemet oldalt, kinyomkodta, kitisztította és beletett egy gumicsíkot, hogy ne záródjon be, már ez, a nyomás megszűnése hihetetlen megkönnyebbülést jelentett. Aztán persze kaptam én is antibiotikumot és szépen helyrejött.
2016. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mert a múltkor sem csinált semmit, amikor lement a gyulladás utána huzta ki a bölcsességfogamat.
2016. máj. 5. 17:12
 10/11 anonim ***** válasza:

A dalacinnak az lenne a lényege, hogy miután levitte a gyulladást fájdalommentesen lehessen kezelni (gyökérkezelés, tályog megnyitás vagy akár fogeltávolítás). Maga az antibiotikum (ami nem fájdalomcsillapító, tehát ilyesmire ne is számíts) nem fog meggyógyítani. Minél tovább szeded, annál jobban ki fogja készíteni a szervezeted - idővel akár túlérzékeny vagy immúnis is lehetsz rá.

Az antibiotikumokat kúra szerűen kell szedni az orvos utasítása szerint. Egy-két szem éppen ezért nem fog változást mutatni, ahhoz hogy tényleg hasson legalább 2-3 napig kell szedni.

2016. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!