Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás felnőtt korban,...

Fogszabályzás felnőtt korban, ilyen fogakkal lehetséges?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. Igaz már 15 évesen kellett volna de bevallom ostoba voltam nagyon és a szülők sem erősködtek. Mire észbe kaptam 18 éves lettem és ugye utána már nem támogatja a tb, így sajnos magamnak kell állnom. Most van rá anyagi keretem bár tudom hogy nem 2 forint lesz. A fogaim egészségesek azokat kezeltettem, csak az állásuk nem jó. A két szemfogam között van egy kis rész, a mellette lévők csak félig nőttek ki és ferdék is. Sok tejfogamat azért kellett kihúzni mert nem akartak kiesni és a maradandó már nőtt felette. Még azt is megkockáztatom hogy van még tejfogam. :"D Leginkább ezekkel lenne a gond. Természetesen ha odajutok személyesen konzultálok majd az orvossal, csak hátha van valakinek tapasztalata ezzel. Köszönöm a válaszokat ha lesznek.

2016. máj. 15. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet oldani, a leírás alapján abszolút átlagos esetnek számítasz. Sok sikert! :)
2016. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! A szemfogak közötti rést, amely problémát diastemának neveznek, meg lehet oldani direkt héjak alkalmazásával. Észrevehetetlen, gyors megoldás az ilyen jellegű panaszokra. Amennyiben a fogaid torlódása, ferdesége olyan mértékű, hogy fogszabályozóra van szükség (legyen az esztétikai ok, mert Neked nem tetszik, vagy egészségügyi - rendellenes harapás miatt jobban kopik egyes fogak zománcrétege), akkor több lehetőség adódik. Nagyobb kesze-kuszaságnál rögzített fogszabályozó (ez lehet lágy erőkkel működő, hagyományos fém vagy esztétikus, zafírkristály fogszabályozó), de kisebb torlódásnál lehet megoldás a fogszabályozó sín is, amely teljesen átlátszó és például étkezéshez eltávolítható. Természetesen egy fogszabályozó szakorvos felkeresése ajánlott, aki lenyomatvétel, panoráma röntgen után tud biztos kezelési tervet készíteni számodra. És a legfontosabb: soha nincs késő a fogszabályozás elkezdéséhez! :)
2016. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!