Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Előfordulhat hogy a betömött fog megint elromlik? Vagy egy tömés 5 évig is bírhatja?

2008. szept. 25. 07:17  Privát üzenet  

A válaszok
Van hogy egy tömés jobban bírja mint maga a fog, van hogy évekig, de ez attól függ jól csinálták-e meg. Nekem volt hogy nem fúrták ki előtte jól a fogamat és a tömés alatt rohadt tovább, alászuvasodott. Aztán persze fájt és nem tudtam mitől mert hát be volt tömve, de a röntgen megmutatta. Szóval manapság szerencse kérdése is. De amúgy a mai tömőanyagok már nagyon jók. Esetleg ha nem mosod rendesen akkor máshol kezd el lyukadni a fogad.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2008. szept. 25. 08:32 Privát üzenet
Elromolhat. Nekem pont az volt a baj, hogy túlzottan agyonfurták a fogamat és nem "párnázták" alá az amalgámtömésemet és tönkretette a fogam... Meg mostanság értem, hogy egy másik tömött fog is túlzottan érzékeny, lehet, hogy az sem oké. De már más fogaimat is tömték újra. Mondjuk én sajnos egyedibb eset vagyok, genetikailag is örököltema rossz fogakat és a fogorvosom szerint a nyálszerkezetem sem oké, és bontja a fogaim... Még 20éves sem vagyok és majdnem az összes fogam tömött, illetve 1es kihúztak és még egyet ki kellene húzni...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2008. szept. 25. 12:58 Privát üzenet
Nekem a már betömött fogamat tömték újra ami fél év múlva elkezdett fájni és ekkor már az ideget is ki kellett venni belőle, de azóta nincs vele gond.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2008. szept. 26. 11:14 Privát üzenet

Van egy régi amalgám-tömésem, amit kb 15 éve csináltattam, és semmi jelét nem látom a szuvasodásnak.

Esztétikus (fehér) töméseim pedig kopnak, töredeznek, pedig azok kb 4 éve készültek, sokkal jobban kell figyelnem rá...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2008. okt. 2. 00:42 Privát üzenet

Nem csak a töméstől függ, hanem a dokitól is aki csinálja.

Nekem SZTK-n a körzeti orvosom tömögette be úgy a fogaimat, hogy a fogam a töméssel együtt tört le, meg fájt, stb. Mostanra azok a fogaim amiket ez a doki csinált annó, mind idegkezelve vannak. Úgyhogy tök szürkék (első fogaim). Most azt mondta a doki akihez járok, hogy előbb-utóbb korona kell rájuk.

Szóval, ha annó nem ehhez a dokihoz járok, akkor most szebb fogaim vannak.

Egyébként is nagyon romlanak, félévente kell járnom ellenőriztetni.

Viszont volt 13 éves fehér tömésem is amit az iskolafogorvos rakott még annó bele, az csak azért lett kicserélve, mert ki volt kopva, egyébként semmi baja se volt.

Szóval jól nézd meg kivel csináltatod.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2008. okt. 21. 10:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Dr. Papp Katalin nyíregyházán magánrendelőbe milyen árakon dolgozik? Tömés, fogkőeltávolítás milyen áron van? Milyen a páciensekkel?
Mennyibe kerül Miskolcon az NN-Dent-nél (Kazinczy 3. ) egy tömés, egy röntgen és egy panorámaröntgen?
Nem fog tönkre menni a fogam ideiglenes tömést kifúrja egy másik fogorvos utána végleges tömés kerüljön a nagy méretűre fúrt lyukban?
Lehet sört inni fog tömés után?
Normális hogy a fogamban mozog a tömés?
Leírnátok hogy hogyan zajlik egy fog tömés?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!