Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Előfordulhat hogy a betömött...

Előfordulhat hogy a betömött fog megint elromlik? Vagy egy tömés 5 évig is bírhatja?

Figyelt kérdés
2008. szept. 25. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van hogy egy tömés jobban bírja mint maga a fog, van hogy évekig, de ez attól függ jól csinálták-e meg. Nekem volt hogy nem fúrták ki előtte jól a fogamat és a tömés alatt rohadt tovább, alászuvasodott. Aztán persze fájt és nem tudtam mitől mert hát be volt tömve, de a röntgen megmutatta. Szóval manapság szerencse kérdése is. De amúgy a mai tömőanyagok már nagyon jók. Esetleg ha nem mosod rendesen akkor máshol kezd el lyukadni a fogad.
2008. szept. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elromolhat. Nekem pont az volt a baj, hogy túlzottan agyonfurták a fogamat és nem "párnázták" alá az amalgámtömésemet és tönkretette a fogam... Meg mostanság értem, hogy egy másik tömött fog is túlzottan érzékeny, lehet, hogy az sem oké. De már más fogaimat is tömték újra. Mondjuk én sajnos egyedibb eset vagyok, genetikailag is örököltema rossz fogakat és a fogorvosom szerint a nyálszerkezetem sem oké, és bontja a fogaim... Még 20éves sem vagyok és majdnem az összes fogam tömött, illetve 1es kihúztak és még egyet ki kellene húzni...
2008. szept. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a már betömött fogamat tömték újra ami fél év múlva elkezdett fájni és ekkor már az ideget is ki kellett venni belőle, de azóta nincs vele gond.
2008. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy régi amalgám-tömésem, amit kb 15 éve csináltattam, és semmi jelét nem látom a szuvasodásnak.

Esztétikus (fehér) töméseim pedig kopnak, töredeznek, pedig azok kb 4 éve készültek, sokkal jobban kell figyelnem rá...

2008. okt. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a töméstől függ, hanem a dokitól is aki csinálja.

Nekem SZTK-n a körzeti orvosom tömögette be úgy a fogaimat, hogy a fogam a töméssel együtt tört le, meg fájt, stb. Mostanra azok a fogaim amiket ez a doki csinált annó, mind idegkezelve vannak. Úgyhogy tök szürkék (első fogaim). Most azt mondta a doki akihez járok, hogy előbb-utóbb korona kell rájuk.

Szóval, ha annó nem ehhez a dokihoz járok, akkor most szebb fogaim vannak.

Egyébként is nagyon romlanak, félévente kell járnom ellenőriztetni.

Viszont volt 13 éves fehér tömésem is amit az iskolafogorvos rakott még annó bele, az csak azért lett kicserélve, mert ki volt kopva, egyébként semmi baja se volt.

Szóval jól nézd meg kivel csináltatod.

2008. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!