Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a 2 éve gyökérkez...

Mitől fájhat a 2 éve gyökérkezelt fogam?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy maradt benne idegszál? Az vissza tud nőni? Akkor fáj, ha az ínyemnél megnyomom...
2008. szept. 25. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
valószínűleg nem a fogad fáj,hanem ínygyulladásod van! azzal sem árt elmenni dokihoz, de megpróbálhatod cserszömörcés szájvízzel gyógyítgatni. szerintem az a legjobb rá.
2008. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem maradt benne idegszál és nem is tud visszanőni. Már elhaltak. A gyulladástól fájhat. Azért fáj az ínyednél, mert begyulladt. Pontosan nemtudom mitől van, de sajnos szerintem ki kell húzni... Nekem 1 gyökérkezelés sem sikerült, már teljesen elhalt a fogam és gyulladt volt, és 3 érzéstelenítő szurival is fájdalmas volt a kihúzása a gyulladás miatt... (ez másfél éve volt) Elég szarügy... Főleg, hogy 20éves vagyok. Egy másik fogamnál se tudták betömni a gyökérkezelést, mert letört az egyik fele a fogamnak... Ki kellene húzni, de ha rágondolok, hogy mennyire fájt :'( Nem akarlak elkeseríteni, de mindenféleképpen el kell menned fogorvoshoz (és nekem is), mert a gyulladás nagyon nem tesz jót a szervezetnek. Nekem pl. a vérvételnél is kimutatható volt, hogy valami gyulladás van a szervezetemben.
2008. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, most jól besz*rattál, mert egy fogorvos sem tudta még elérzésteleníteni az alsó fogsoromat, állítólag olyan hülyén futnak az idegszálaim, hogy nehéz teljesen érzésteleníteni. A gyökér kezelés is egy rémálom volt. Szerintem rááldozom a pénzt és elmegyek egy magándokihoz aki altat v. bódít.
2008. szept. 25. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínű bementek a bacik.

Kell egy rtg., nincs-e valami a gyökércsúcs körül, valószínű meg kell ismételni a gyökérkezelést!

2008. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak újra fel kell nyitni a gyökeret. Lehet olyan, hogy egy kis cysta alakul ki ott a gyökérnél, ha felnyitják és kezelgetik, akkor elmúlik.

Ehhez meg kell röntgenezni, hogy lássa a doki mi is az ami fáj ott neked.

2008. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!