Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok vagy aki ért...

Fogorvosok vagy aki ért hozzá! Mit lehetne csinálni a fogaimmal? 23/l

Figyelt kérdés

Korábban egy baleset miatt letört egy darab mindkét első fogamból mellette pedig az a kettő kiskoromba nem nőtt ki. Nagyon zavar már régóta meg szeretném csináltatni csak gondolom elég drága lenne. Nem merek mosolyogni szégyellem és emiatt nincs elég önbizalmam.

Mennyibe kerülne ha megcsináltatnám?

Képet privátba küldök ha írtok kort lakhelyt!


2016. máj. 22. 10:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

menj el fogorvoshoz!

amúgy lehet híddal vagy implantátummal pótolni, a töröttekre esetleg korona


1 misi alatt ne is reménykedj!

2016. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Törött fogat vagy felépítenek, vagy ha nagy darab hiányzik, akkor koronát húznak rá.

Hiányzó fogat csappal tudnak pótolni (fémpecket fúrnak a csontba és arra egy korona). De ha egymás mellett van a négy, akkor híddal is megoldható szerintem, az első két fogad tarthatja. A híd kb 120 ezer lenne, függ várostól, orvostól, a fogpótlás foganként kb 35-40 ezer.

2016. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én most csináltatattam oldalt egy 4es koronát, körbe kérdeztem mielőtt neki vágtam, klinikán hallgatókkal csináltattam így került 36 ezerbe összvissz + 3ezer volt 2 ideiglenes korona. Egyébként a többi hlyen nagyjából ez a 4es 80-90 között lett volna, foganként egy 20assal számolj minimum.

De ha nem nagy a letört rész akkor fel is építhetik, egyik ismerősömnek az egyik lső fogának a fele tört le mégis felépítették neki, gaz alig mer enni vele, de egyáltalán nem látszik.

Debrecen 26, ha gondolod küldheted.

2016. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Első, téged csúnyán átvertek, ha úgy gondolod, egy négy fogas híd egy misibe kerül :D
2016. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
4. implantátummal kerülhet annyiba, de az minek, mikor megvannak a fogai? teljesen felesleges
2016. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha van két egészséges fog, az implantátum felesleges.
2016. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

kedves #3, nézz utána az implantátum áraknak! ;)

nem mellesleg, a kérdező azt írta, hogy az első kettő letört még korábban, ha nem kezelték, ezeknek azóta minimum a felülete szuvas

a mellette lévő 1-1 fog meg hiányzik vagyis elől kell neki 4 fogat pótolni. Ez nem biztos, hogy menni fog híddal, de ha igen, az sem 3 forintos lesz


ha a letört fogak megoldhatóak koronával, akkor meg a hidat nem lehet a 2 hiányzó miatt berakni


emellett, ha ki se nőttek a fogai, akkor nagy eséllyel össze is csúszott a fogsora, amihez bizony fogszabályozás is kell


sok sikert hozzá, ha ezt 1 millió alatt meg akarja valaki úszni! DE el kéne menni fogorvoshoz!

2016. máj. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
ill #4-es
2016. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Kedves előző, nekem is van letört fogam, 10 évesen törtem le, 32 vagyok, sose volt szuvas és semmi más. Mosni kell.


Utánanéztem az implantátum áraknak. 20 a befúrás, 25 a korona rá, foganként.

2016. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ez csak feltételezés és még az egymisitől ígyis baromi messzire van, nem tudom te milyen luxus dokihoz jársz...

A kolleganőm férfjének full fogsort csinálnak implantokkal 2 millióért. Még ha implant is kell körülbelül 1 db 100ezer, ha nem a legdrágábbat veszi és abból 2 elég, plusz a korona....hol járunk még a milliótol?

Kérdező menj el dokihoz, lehet hogy töredékéből kijön az egész

2016. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!