Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés folyamatban, de...

Gyökérkezelés folyamatban, de óriási lyuk a fogon. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nagyon szuvas az egyik fogam, és hirtelen jelentkezett egy óriási lyuk rajta, előzetes fájdalom vagy más jel nélkül. Az orvosom azt mondta gyökérkezelni kell. Fúrta, faragta, és gyógyszeres tömést tett bele. A hátsó részén érzem is a nyelvemmel. Viszont az óriási lyuk rajta szemből megmaradt, azt nem tömte be. Mivel szabadságra ment, a következő időpontot 5 hét (!) múlvára kaptam. Azt mondta, addig hatnak majd a gyógyszerek. Én nyilván nem értek hozzá, de eléggé aggaszt az az óriási, hatalmas tátongó lyuk. Akkor mit tömött be?

Fel kéne keresnem egy másik orvost?


2016. jún. 24. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem szabad tárva hagyni a fogat ideiglenes tömésnél sem főleg nnyi időre. Hiába van gyógyszeres tömés, kerülhetnek bele idegen anyagok a lyukba ami csak árt a dolgokon és akkor az egész fogadnak annyi, és az eddigi munka vele felesleges volt. Felelőtlen volt a dokitól ez az egész, én keresnék másik doki és helyrehozatnám.
2016. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem normális. Mert egyébként hallottam ilyeneket, hogy szívogatni kell, hogy tisztuljon (én szerencsére mindig kaptam ideiglenes tömést), de a gyógyszer egy hét alatt is hat, de öt hét biztosan felesleges. Mondhatta volna, hogy szabadságra megy, ezért nem tudja vállalni...
2016. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig van amikor nyitva hagyják, ha pl alatta is gyulladás van, mert akkor a baktériumok csomó gázt termelnek, ha le lenne zárva feldagadna az arca. De lehet hogy nincs igazából nyitva, mert a gyökere be van tömve, a lyukat meg te érzed nagyobbnak mint amekkora. De az 5 hét röhej, keress másik orvost.
2016. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!