Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosnál voltam és? (többi...

Fogorvosnál voltam és? (többi lent)

Figyelt kérdés
a lényeg gyökérkezelésem lesz, mivel most csak kifurta a fogamat, és valami beledugot meg vissza kihuzta és igy sokszor ki be kibe na és most nem tudta megcsinálni , csak ennyit mivel megvan dagadva az inyem kicsit, amire azt mondta naponta 5x kell szódabikarbónás, és sós vizet öblögetni, a nyukas fogamra , mert ugye nyitva a lyuk és szerdán kell viszza menni, meg irt fel gyógyszert is.. és attól a sós viztől nem lesz bajom? más fogamat nem "eszi" meg? :(

2016. júl. 18. 10:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja ésmég annyi hogy ami utána következik fog fájni?
2016. júl. 18. 10:42
 2/13 anonim ***** válasza:

A ki-be húzigálással az ideget húzta ki, majd gyógyszert fecskendezett bele.

Azért kell öblögetned, hogy csökkenjen a gyulladás.

Tartsd be amit mondott a doki!

2016. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszi :)
2016. júl. 18. 12:27
 4/13 A kérdező kommentje:
És ami még utána jön, az fájni fog?
2016. júl. 18. 12:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, a gyökércsatornák kitisztításán ugye nagyjából túl vagy és az az, ami úgymond a legjobban fáj, de hát érzéstelenítéssel nem fáj semmi. Ami következik az az, hogy még folytatja, amit eddig csinált, aztán ha úgy ítéli meg, hogy rendben van, akkor betömi és kész.
2016. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
értem köszi szépen ment a zöld
2016. júl. 18. 13:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Sós víztől nem lesz bajod, én azzal öblögetek ha gyulladt az ínyem vagy gargalizálok ha fáj a torkom, szépen leviszi a gyulladást.

Ha legközelebb mész, akkor valószínű megint tisztítja a gyökereket és ha már nem annyira gyulladt, akkor tesz bele próbatömést, vagy gyószerest. Ha most nem fájt, akkor sem fog.

2016. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kicsit fájt, mikor ki-be huzogott valamit. :( S
2016. júl. 18. 19:32
 9/13 A kérdező kommentje:
próbatömés, vagy gyógyszeres meddig lesz benne?
2016. júl. 18. 19:32
 10/13 Beatrix0522 ***** válasza:

Szia!


Én is most vagyok ebben a procedúrában. Kicsit előrébb vagyok, mint te. Nekem megtörtént tegnap a gyökértömés. Magánorvoshoz járok. A második alkalomnál nem adnak már érzéstelenítő injekciót...kellemetlen de nem sírós fájdalom, és az egész nem tart 5-6 percnél tovább... és közbe hideglevegővel folyamatosan nézi, hogy van-e benne még ideg mert ha érzékeny a hidegre akkor az fáj...Második kezelés első fele, az hogy kiszedi a tömést kifúrja, aztán ismét megnézi a foggyökeret, felfúrja azt a spirálos hegyes fúrót (ne ez kicsit kellemetlen, de ki lehet bírni, semmi nagy fájdalom, kicsit szúró érzés) utána megint kapsz fertőtlenítő folyadékot, bekeni valamivel aztán a fogbelet, és behelyezi a gyökértömést azok ilyen hosszú pálcikák, majd azt leégeti/ráolvasztja? Ahogy ezt csinálja kicsit füstöl és büdös (nem ajánlatos a levegő vétel) ez miatt a kezelés után kellemetlen íz lesz a szájban... és ha megcsinálta még tesz bele gyógyszeres tömést, és megbeszéltek egy újabb időpontot a végleges tömésre :)


Ez fog történni a gyökértöméses alkalomnál, nyugi semmi lelki terror/ vagy hatalmas nagy fájdalom kellemetlen, de nem olyan fájdalom, amit két percben ne lehetne elviselni...sokkal jobb mintha utána 4 órán keresztül zsibbad az egész arcod ;)

2016. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!