Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás menete?

Fogszabályzás menete?

Figyelt kérdés
Nemsokára fogszabályozóm lesz és érdekelne, hogy mi ennek a menete. Akinek van/volt fogszabija, le írná nekem, hogy a feltétel menete hogyan zajlik, mire számítsak illetve melyik rész fájdalmasabb? Már nagyon várom az eredménye miatt, de azért hallok ezt-azt a kellemetlenségekről. Kérlek ha vannak tapasztalataid oszd meg velem :) Köszönöm!

2016. júl. 31. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Voltál mar dokinal vagy meg csak most mentek először?
2016. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltam, már minden meg van, csak fel kell tenni :)
2016. júl. 31. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor ez kb 1 órás procedúra lesz

Bemész, leülsz a székbe, utána azt hiszem lemossák a fogaidat, kapsz a szádba egy olyan cuccot, ami szethuzva tartja a szádat, ameddig matatnak a szadban.

Utána tesznek ragasztot a fogadra, majd a kos breketteket, meglampazzak, kapsz ívet és gumit


Ha végeztek kiveszik a szadbol azt, ami megtartotta, ameddig dolgoztak


Nekem a felső pár napig fajt, az alsó sokkal jobban, kb a sírás határán voltam akkor, utána végig aludtam du.

De ez egyénenként eltérő a fájdalom küszöb miatt :)


Első pár napban nem tudtam rágni, harapni

2016. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. júl. 31. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit :)

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj :)

2016. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 óra 24 perc volt mire felkerült.

Bementem, elküldtek fogat mosni, majd leültettek a székbe. Először valami folyadékot spricceltek a fogaimra, 2 félét is. Ezután berakták azt a szájfeszítőt, hogy nyitva legyen a szám és minden foghoz könnyedén hozzáférjenek.(Ez nem kellemes, nekem nagyon feszúlt és fájt tőle a szám) Ezután berakták a nyálelszívót is (ez kicsit rossz, kellemetlen,ahogyd dolgozik). Mikeor ez benn volt leszedték a szeparáló gumikat és behelyezték a fém gyűrűt. Ez szintén kellemetlen.Ezután egyesével beragasztózták a fogaim, majd ezekre egyesével óvatosan ráhelyezték a breketeket, amiket UV lámpával szilárdítottak meg. Az orvos minden breketet megrángatott, hogy jól odaragadt-e. Ez elég hosszadalmas és uncsi.Mikor mind felragadt belehelyezik a drótot. Ez nem fáj, de, ha valahol szúrja a szád szólj, hogy vágja le. Ezután kiveszik abigyuszt, ami nyitva tartja a szádat és a nyálelszívót is. Kiválasztod milyen gumit szeretnél, majd azokat egyesével a breketekre rakják. Ez nem fáj.:D

Az első 2 hét hihetelen rossz volt fogszabályzóval. Nagyon fájt, feszített, húzott. Csupan pépes kajákat tudtam enni és egy csomó fádalomcsillapítot szedtem be. 12 napig voltak ilyen jellegű fájdalmaim, majd elmúltak.

Minden hónapvan aktiválásra kell menni, ahol kicserélik a gumikat és, ha kell az ívet is. Én a 2. aktiváláson kaptam harapásemelőt (vas a szájpadlásomon keresztül) a mélyharapásom miatt. Kb év elteltével, mikor a fogaim már egyenesen álltak, de a harapásom továbbra is rossz volt gumik helyett gumiláncot kaptam (az íven fut végig) majd pár hónapra rá elasztikis gumikat az elcsúszott középvonal és a keresztharapás helyrehozása miatt. Ezeket 1,5 évig hordtam, éjjel nappal.

Majdnem 3 év után levették a harapásemelőt, majd 3 év 4 hónap után a fogszabályzót. A levétel kicsit kellemetlen. Egyesével levágják a breketeket, ezzel együtt az ívet, majd leveszik a gyűrűket. Én nem 3jszakai fogszabályzót kértem, hanem egy drótot a fogam hátoldalára, ami egyenesben tartja a fogaim. Ez biztisabb, mint az éjszakai. Már 2 éve, hogy levették, szép a mosolyom. Végre!!!

2016. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, hogy ennyi év után is ilyen részletesen le tudtad nekem írni :)
2016. aug. 1. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!