Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kérhet többet magánfogorvos...

Kérhet többet magánfogorvos külföldön élő magyartól?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és hazalátogatáskor rendszerint rendbetetem a fogaimat magánrendelőben ha kell. Egy ilyen alkalommal amikor a szokásos helyemen kiderült hogy külföldön élek, közölték hogy az árlista ami alapján eddig fizettem csak magyar érvényes TBvel vehető igénybe, és kb háromszoros árat akartak kifizettetni. Természetesen nem hagytam magam, nem szóltak előre, stb, végül még az eredetiből kedvezményt is adtak, de közölték hogy legközelebb már a drágább árat kell kifizetnem. El is kezdtem keresni új magánrendelőt, de kiderült hogy ezt többen is csinálják, egyikük még ki is írta a honlapjára hogy az áraik csak magyar TBsekre vonatkoznak.


Tudtommal a TBtől semmit nem kapnak, max ha gyógyszert adnak. Mire fel kéne nekem 3x annyit fizetnem egy tömésért?

Ha a TB fizet valamennyit nekik akkor rendben lenne a különbség, de ha nem akkor ez hátrányos diszkrimináció és tilos, nem? Olyan mint amikor az étterem más árakat mutat a külföldinek amiből anno botrány lett.

Lehet ilyennel versenyhivatalhoz vagy fogyasztóvédelmihez fordulni?



2016. aug. 4. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

fogyasztóvédelemhez

[link] ők még sose kérték a tb számom és korrektek

2016. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En is külföldön élek és arra gondoltam, ha hazamegyek én is mennék fogászathoz.Mégis milyenek az árak?Jó hogy leirtad ezt a szitut.
2016. aug. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andyka09910622 válasza:
Szia! En magán fogorvoshoz járok otthon, de Angliában elek es nem rendelkezem magyar tb-vel. Ezt tudja a fogorvosom is de meg soha nem kert többet semmilyen kezelésért pedig mar száj sebészeti műtétet is csinált! Szerintem keress sürgősen másik orvost!
2016. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a fogorvosok vernek át külföldön élő-lakó magyarokat.


Ez egyfajta olyan igazságszolgáltatás magánúton, vagy mi. Aminek általában van jogos alapja.


DE! Szerintem tisztázni kéne, hogy ki hogyan, miért él külföldön vagy Mo-on. Mert, azért van különbség, mindigis volt. ERkölcsileg.


Törvények szerint meg szerintem más országokban is más összeget számláznak ottlakónak vagy nem ottlakónak utazási biztosítással vagy nem ottlakónak biztosítás nélkül.


Valahol olvastam, hogy Londonból külön repülőjáratok vannak Pestre fodrászhoz menni. Érdekes.

2016. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az utasbiztosítás más tészta, ha ez TB által támogatott lenne akkor valahol rendben van mert az állami fogorvos az állami biztosításból számolhat el fele annyit mint az idegen magánbiztosítónak, mert előbbi esetben kb saját magának számláz. De ez totál magán fogorvos, TBhez meg államhoz semmi köze, lakcímtől függetlenül mindenki ugyanolyan alany neki, semmi költség vagy támogatástöbblete nincs.


Nem értem az erkölcsi alapját sem. Ennyi erővel a Tesco is felszámlázhatna luxusdíjat azoknak a magyaroknak akik Ferrarival érkeznek oda? Vagy akkor a fogorvos lakcím szerinti ártáblázatot csinálhatna mert pl egy londoni magyar kb harmad annyit keres általában mint egy svájci magyar. És egy szlovák vagy romániai magyarral mi a helyzet? Ők is extrát fizessenek csak mert nincs magyar lakcímük? Ezalapján az utóbbinak még a magyarnál is kevesebbet kellene fizetnie.

Miért nem adóbevallást meg vagyonnyilatkozatot kell akkor már bemutatni?

2016. aug. 29. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!