Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan kaphatnék szájsebészeti...

Hogyan kaphatnék szájsebészeti beavatkozás napjára táppénzt?

Figyelt kérdés

Pénteki napra kértem direkt a műtét időpontját, de aznap már biztosan nem megyek be dolgozni. A szabadságomat nem akarnám pazarolni, sajnos így sincs túl sok, viszont magánorvosról van szó.

Nem tudom ilyen esetben ki és hogyan írhatná ki azt az egy nap táppénzt? Segítsetek!



2016. aug. 6. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
a szájsebész igazolása alapján a háziorvos tud keresőképtelen állományba venni arra a napra.
2016. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezt pedig előtte kell kérnem ugye?

Gondolom visszadátumozva nem tud táppénzt kiadni a háziorvos.

2016. aug. 6. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, és így tisztességes.
2016. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de, visszamenőleg is van joga kktelen állományba venni.
2016. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a szájsebész igazolja a megjelenést és a táppénzre jogosultságot, akkor visszamenőleg is kiadhat a háziorvos.
2016. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, úgy is felhívom a magánrendelőt, de jó, hogy legalább nagyjából tájékozódtam ez ügyben.

Semmilyen téren nem akarok kellemetlen szituba keveredni.


Ez esetben felhívom a rendelőt és megkérdezem, hogy segítenek-e nekem ebben előre, vagy utólag szokták igazolni a műtétet és a háziorvosommal is beszélek.


Köszi mégegyszer mindenkinek!

2016. aug. 6. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!