Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kihúzása állami...

Bölcsességfog kihúzása állami vagy inkább magánorvosnál?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 3-at is ki kéne húzni.


Gondolkodom azon, hogy magánrendelőben húzassam ki, hátha ott jobb minőségű ellátást kapok mint amit a TB fizetne.


Budapesten lakom. Esetleg tudnátok mondani tapasztalatokat arról, hogy mennyire nagy a különbség az állami és a magán fogorvosok között?


Megéri erre pénzt fordítani, vagy elég az állami egészségügy?



2016. aug. 8. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írom, csak és kizárólag magán fogorvos!! Legalábbis szerintem. Régen, az első lyukas fogamat tönkretették ahogy lehetett, azóta szerencsére nem mentem oda...
2016. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem műtéttel kelett kiszedni a még ki sem nőtt bölcsességfogaimat. Én nagyon jó ellátást kaptam az állami kórházba is. Mondjuk a bölcsességfog kihúzása szerintem szájsebészeti feladat, mert azok nem olyaanok mint a többi fog.
2016. aug. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen szájsebészetre gondoltam.
2016. aug. 8. 20:47
 4/5 Beatrix0522 ***** válasza:
100%

Magán, szerintem csak magán...nekem kinn volt félig, meg lyukas volt oldalt, de sima magán fogorvos/implantológus húzta ki. Sima ügy volt, megkaptam az érzéstelenítőt 5-10 percet vártunk h zsibbadjon aztán hajrá volt...2perc alatt gyönyörűen kinn volt, vérezni sem vérzett, fájni sem fájt, sem utána sem akkor...másnap reggel már rántottát reggeliztem óvatosan :)


Megéri pénzt fordítani rá...nekem ez egy drágább fogorvosnál volt 5000Ft.


Egy ugyan ilyen lyukas bölcsességfoggal ment az ismerősöm TB-sre...na neki kiműtötték (de minek, ha húzni is lehet?) ... és mondta h 4 napig szájzára volt, és gyógyszeren él...nekem csak részlegese szájzáram volt, ami fokozatosan oldódott, és nem volt ennyire kellemetlen, sőt egyszer sem kellett fájdalomcsillapítót bevenni.


Magánt ajánlom, lehet pénzes de megéri


Üdv.: Bea

2016. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alsót általában műteni kell, mert az alsó állkapocs az erősebb és össze van csontosodva. A felsőt sokszor csak simán húzni szokták.
2022. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!