Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog műtét nagyon...

A bölcsességfog műtét nagyon fáj? Nagyon félek tőle!

Figyelt kérdés

14 éves leszek nemsokára és holnap lesz egy bölcsességfog műtétem (alul) és kb három hét múlva a másikat is kiműtik. Nagyon félek ettől az egésztől! Még az oltástól is nagyon féltem és nem tudom, hogy ezt hogy fogom kibírni..!? Még el sem altatnak!

Kérlek, akinek volt már hasonló műtéte írjon, hogy milyen volt!!

14/L



2016. aug. 10. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában altatásban szokták csinálni, a másik lehetőség, hogy annyira bekábítanak, hogy alig vagy tudatodnál (természetesen a fájdalomcsillapítás mindkét esetben megvan).


Nekem szerencsére nem volt, de aki mesélte, azt mondta, hogy maga a műtét nem fájt, viszont utána napokig nagyon fájt. Cataflam receptet kérj majd.

2016. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát köszi. De nekem általában a gyógyszerek nem segítenek a fájdalomcsillapításban, csak a nagyon erősek, de az is csak picit.
2016. aug. 10. 17:44
 3/4 anonim válasza:
Nekem idén májusban volt. A műtét alatt nem érzel semmit! Bead két szurit (ami nem fáj, a másodikat már nem is érzed) aztán nem érzed, amit csinál. Utána pár napig tényleg fáj, de ki lehet bírni. Első két nap aluszékony leszel, de a harmadik nap már jobb. Ne egyél azon az oldalon
2016. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem idén májusban volt. A műtét alatt nem érzel semmit! Bead két szurit (ami nem fáj, a másodikat már nem is érzed) aztán nem érzed, amit csinál. Utána pár napig tényleg fáj, de ki lehet bírni. Első két nap aluszékony leszel, de a harmadik nap már jobb. Ne egyél azon az oldalon, aztán fokozatosan elkezdhetsz enni kb a második hét végefele. 1 nap alatt visszaszokik a fogad is a rágáshoz, de csak lassan egyél. Én

Algoflex Forte-t szedtem napi 2-3 szemet 1,5 hétig. De tovább ne szedd. A gyógyszer nélküli első nap nem lesz valami jó, de akkor muszáj letenni és utána már napi egyet se szedj, pár napig érzel majd enyhe fájdalmat, de én is túléltem. Műtét után pár napig puhább (kevésbbé rágósat) egyél (szoval ne keddj bele rántotthusba meg kenyérhéjba). Ha valamit még szeretnél tudni irj nyugodtan :).

15/L

2016. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!