Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítás...

Bölcsességfog eltávolítás után mikor megy le a duzzanat?

Figyelt kérdés
Szerdán vették ki a jobb alsó bölcsességfogamat, csütörtökön már hatalmas duzzanat volt az arcomon, hiába jegeltem rendszeresen. Kedden kell mennem vissza dolgozni, viszont a duzzanat továbbra se múlt el. Mivel tudnám csillapítani? Jelenleg is gyakran jegelem, de nagyon kevés javulást látok. Mikorra várható a duzzanat elmúlása? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. szept. 18. 12:39
 1/4 szamo77db ***** válasza:
Nekem az állkapocs csonthoz vízszintesen volt egy bölcsesség fogam, amit ki kellett fűrészelni. 30 percig tartott a műtét, egy kedd reggelen. Az orvosok szóltak, hogy szerdára hatalmasra dagad az arcom, de ne ijedjek meg, mert magától el fog múlni. Ha nagyon fáj, Algopyrint lehet bevenni. Meg is dagadt szerda reggelre, de nem fájt annyira, hogy gyógyszert vegyek be rá. Egy hét múlva szedték ki a varratokat. Ha neked nagyon fáj, vissza kellene menni a fogorvoshoz és tanácsot kérni tőle.
2016. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szamo77db ***** válasza:
Bocsi! Az első mondatban kimaradt, hogy "hozzánőve".
2016. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak 2 napig volt nagyon duzzadt az arcom egy fogműtét után, ha ennyire nincs javulás, akkor holnap menj vissza az orvoshoz.
2016. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nekem is mondták, hogy megduzzadhat pár napig, illetve vérezhet is, mert a műtét se volt egyszerű. Szerencsére a vérzés már csak tisztítás után jelentkezik. Fájni se fáj már, rágásra még érzékeny, de a duzzanaton kívül más panaszom nincs...
2016. szept. 18. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!