Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítás...

Bölcsességfog eltávolítás utáni napokban mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szeretnék készülni hogy hétvégén minden szükséges dolog meglegyen itthon mert pénteken megyek bölcsességfog műtétre. Annyit tudok hogy tejtermékeket nem lehet enni, de pl. nem tudom hogy ez a növényi tejekre és vonatkozik el (mandula, szója, ..) És hogy egyáltalán még mit lehet tenni kezdeti napokon ami befér egyáltalán a számba mert úgy tudom a heg és szájzár miatt ez nehézkes.
2016. okt. 12. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Fájdalomcsillapító legyen otthon és borogasd majd az arcod, tejet és tejterméket 4-5 napig nem szabad enni.

Leveseket egyél és pépes ételt a másik oldalon.

2016. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ne dramatizáld túl a bölcsességfog műtétet. Annyira nem nagy dolog. Nekem mind a 4-et kiműtötték. 2-3 óráig nem tanácsos tejterméket fogyasztani, de utána már lehet. Az orvos csak annyit tanácsol, hogy ne azon az oldalon együnk ahol a fogat műtötték ki. Ja,és nincs szájzár. Ha volna akkor bajban lennél.
2016. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

tejterméket nem ajánlanak, mert azokban sok a baktérium, illetve és bölcsességfog műtét után 4 napig csak pépes ételeket tudtam enni, 4 napig éjszakánként nem aludtam, végigbőgtem a fájdalomtól. ( és most senki ne jöjjön azzal, h a fájdalomtűrő képességem = 0, mert ez nem így van).

A Cataflant kettesével szedtem 3-4 óránként, volt még algoflex forte is itthon, abból is napi 5-öt tuti benyomtam, nappal még úgy-ahogy elviselhető volt, de az éjszakák nagyon keservesek..

Hideg borogatásra is szükséged lesz majd...

Remélem te nem fogsz ennyire megszenvedni vele, mint én... :(

2016. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: ami kimaradt: nekem volt szájzáram
2016. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor neked szar napod volt. Én nekem egyszerre műtötték ki 2 bölcsességfogamat, és nem volt sem szájzár, és az éjszakát is végig tudtam aludni. Pedig nekem tényleg a béka segge alatt van a fájdalom küszöböm. Nem vagyunk egyformák. Nekem a fogorvos 2-3 órát mondott, hogy addig hanyagoljam a tejterméket.
2016. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalomcsillapító mindenképp legyen kéznél, zsebkendő, valami kendő, ruha bármi amit bevizezve rá tudsz rakni az arcodra, enni puha dolgokat, én banánt ettem összetörve aznap, másnap virslit apró darabokban, leveseket is készíthetsz el akár előre is.

Kitartás!

Én ülve aludtam az első 2 nap mert féltem a vérzéstől.

2016. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy pontosan hova forduljak, ha a (félig és ferdén) kibújt bölcsességfogam fáj (valószínűleg kilyukadt). Nyilván csak műtéttel lehet eltávolítani...

Fogorvos utal be a szájsebészetre, vagy egyenesen menjek a Szentkirályi utcába?

2016. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én egyenesen a Sztkiralyi utcaba megyek. Férjem is besétalt oda és 2 bfogát egyszerre kivetette. Okkay. Köszi a tippeket. Remélem tudnak adni olyan fajd csill-t amit kisbaba mellett is szedhetek, merthogy még anyatejet is kap.

Bekészülök akkor krémlevesekkel amibe nem rakok tejterm-t, meg banánnal, gyümipépekkel..Az amúgy us mibden nap készül a baba miatt. Aztan reménykedrk a legjobbakban.

2016. okt. 12. 19:30
 9/9 anonim válasza:
100%

Én pont a héten voltam szájsebészeten, bölcsességfog kiműtése miatt. Nekem azt mondták hogy 2 napig ne fogyasszak tejterméket, borogassam (Nem jegelni!)

Én aznap alig tudtam enni vagy inni, még nyelni sem igazán. Banánt tudtam csak pépesítve, illetve levest

2016. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!