Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lehet dudor, kitüremkedé...

Miért lehet dudor, kitüremkedés a fogam felett?

Figyelt kérdés

Egy-két hete begyulladt kicsit az ínyem, de szokott, hamar le tudom húzni máskor. Majd nagyon hirtelen megjelent egy dudor a fél éve gyökérkezelt fogam felett. Jó nagy, az ínyemmel is érzem. Teljesen fájdalmatlan! Kemény. Az ínyem a gyökérkezelt fogam melletti fogam tövében sajnos gyulladt.


Nem javul, sajnos fogászat lesz a vége.... De nagyon nem jön jókor.


Addig meg tudtok nyugtatni? A legrosszabbra is gondolok, mégpedig, hogy daganat, autoimmun betegség, arra is, hogy foghúzás kell, de arra is, hogy megúszom 5-6 alkalommal a fogorvosnál.


2016. okt. 27. 22:26
 1/6 anonim válasza:
52%
Nem régen nekem is volt, nekem ez egy idő után kifakadt mint egy pattanás, bár nekem puha volt, és ha nagyon megnyomtam fájt. Attól is lehet, hogy amikor gyökérkezelték (nekem is gyökérkezelt fogam felett volt) akkor egy kis fog szilánk az ínyben maradt, és a szervezeted ezt nyílvan épp kilöki amitől begyullad (gyökérkezelés után évekkel később is lehet ez).
2016. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladásban van a foggyökér, és a dudorban gyűlik össze a genny. Ha nagyon sok van benne,kipukkad,és kiürül. Ez így elvan magának akár évekig is, de gócnak számít, ami akár a szívnek is árthat, úgyhogy kezeltesd ki.
2016. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De normál fogászati kezelés, nem túl fájdalmas, nem vészesebb a gyökérkezelésnél és nem kell kemény gyógyszert szedni?
2016. okt. 27. 22:56
 4/6 anonim válasza:
Nekem a begyulladt fogam alatt az ínyen van egy kis dudor. de nem tudom mi lehet mert kemény mintha a csont lenne. Vagy az gyulladt volna be?
2016. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Mindenképpen menj el fogorvoshoz! A gyulladásnak több oka is lehet. Feltételezem gyulladásról van szó. Nekem is volt gyökért kezelt fogam ami később érzékeny lett, de nyilván a gyökérkezeléstől nem úgy fájt mint normál esetben egy fog. Soha nem szabad halasztgatni ha már a fogíny megduzzad mellette! Ez már egy intő jel és lehet hogy néhány alkalommal le tudod csillapítani,de ha nem mész el vele időben akkor csúnyán be tud gyulladni és fájdalommal is jár nem kicsivel.A végén én már aludni sem tudtam töle. Nekem is begyulladt kb egy hét után gennyes lett és én is azt hittem majd kifakad és jó lesz minden de sajnos nem. Szedtem rá augmentin egy hétig mert mig gyulladásban van az innyed addig nem húzták ki! Utána gond nélkül kihúzta a fogorvos, majd meg kérdeztem ez miért volt gyökérkezelés után is ilyen gyulladt. Válasz: a foggyökérnek a csúcsa egyenes volt és nem hegyes! Saját szememmel is láttam a foggyökér csúcs elevödött és ennek kapcsán időnként begyulladt. Addig tudtam én is csillapítani míg durván és fájdalmasan ujra be nem gyulladt. Ez jobb nem lesz csak rosszabb igy mindenképp szakits időt és szerintem húzasd ki,de majd az orvos úgy is megmondja mi a legcélszerűbb. Dalacin meg a Diclac ezek segitenek,de drága gyógyszerek vétele helyett szerintem szabadulj meg a fogadtól mihamarabb.


Egyébként miért kéne 5-6 alkalom ha egy fogról van szó? Szerintem ha nagyon duzzadt és valószínűleg késöbb gennyes is lesz akkor szerintem 2 alkalom elég. Mert ugyebár elmész a dokihoz ,felirja az antibiotikumot amit szépen addig szedsz amig a gyulladt foginyed helyre nem áll,majd pld egy hét múlva elmész ismét és szerintem gond nélkül kihúzza. Na de orvos mindenröl tájékoztat és annak alapján cselekedj, mint mondtam ne halogasd akármilyen rosszkor is jön mert egyéb esetben csak szenvedsz vele!

2016. okt. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a gyökérnél gyulladás, de ínytasak ha begyullad, az is okoz ilyet, kellene egy fogröntgen és akkor kiderül, hogy mit lehet kezdeni vele.
2016. okt. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!