Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Debrecenben hol van lehetőség...

Debrecenben hol van lehetőség orális herpeszre való szűrésre?

Figyelt kérdés

Rendszeresen megjelenő aftáim vannak a számon belül. Az interneten olvasottak megrémítettek és tartok tőle, hogy herpesz fertőzés. Fogorvos szerint semmiség, de tesztet nem végzett.

Szájon megjelenő, hagyományos herpesz fertőzésem nem volt soha, genitális herpeszem sem volt mégis aggódok. Nem szeretném esetlegesen megfertőzni a partnerem.



2016. okt. 31. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Az afta nem herpesz. Egyébként attól, hogy soha nem volt herpeszes elváltozásod, jó eséllyel fertőzött vagy, ugyanis a felnőtt lakosság legnagyobb része átfertőződött herpesszel. És ugye aki egyszer elkapja, az sosem szabadul meg tőle, csak van, akinek hetente előjön, valakinek meg sose.
2016. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezekkel mind tisztában vagyok. Nem is vértesztet szeretnék mivel tudom, hogy az valószínűleg pozitívan jönne vissza.

Külföldi oldalakon olvastam, hogy van lehetőség a fekélyből való mintavételre.


Az orális herpesz pedig ritka, de ha felbukkan nem feltétlenül lehet megkülönböztetni a mezei aftától.

2016. okt. 31. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!