Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha elől is szeretnék beültetet...

Ha elől is szeretnék beültetett fogakat akkor kihúzzák elől is az ép vagy már tömött fogakat?

Figyelt kérdés
Elől pedig azért szeretném ezt a megoldást választani mert nyilván megéri ha futja rá és van ami letört mert pl. megfejeltem még régen a biciklit és úgy ahogy lett pótolva a fogorvosnál és hát a színük sem az a hű de hófehér ami zavar hiába mosom meg tisztítom. Koronával meg ilyenekkel nem akarok majd szenvedni mert annyit hallani h így nem illeszkedik úgy törik meg mit tudom én. Szóval gyűjtök folyamatosan mert úgy hiszem megérné. Csak sok a megválaszolatlan kérdés.
2016. nov. 20. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

"Mert nyilván megéri, ha futja rá"

Tévedsz, a saját fogakon kívül nincsen és soha nem is lesz jobb. Igen, van az a pénz, amiért megcsinálja a fogorvos, persze ez neked súlyos százezreidbe, hacsak nem millióidba fog kerülni. De nem fogja bárki vállalni, mert a szakma szabályainak ellent mond egészséges fogakat "csak úgy mert" kihúzni.

Egyébként igenis meg lehet csinálni a letört részt úgy, ahogy neked tetszik. Ehhez olyan magán rendelőt keress, ahol csinálnak esztétikus fogászatot és van referenciájuk is. De én azt is el tudom képzelni (minekután írtad, hogy régen volt ez a baleseted), hogy egyszerűen már elszíneződött a tömőanyag. Ezeket a "fogszínű" tömőanyagokat nem örökre adják, bizonyos időközönként cseréltetni kell. Ilyen feltűnő helyen én azt mondom, hogy 5 évente indikált lehet cserélni a tömést. Mikor tömetted utoljára?

A koronás részt bocsi, de nem értem. Csak azért nem, mert az implantátumra is korona kerül, ugyanúgy törhet, mintha a lecsiszolt fogadra ragasztották volna.

Mi az a sok megválaszolatlan kérdés?

2016. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értelek hát igen az a baj hogy drágák ezek. Amúgy ez kb 5-6 éve történt viszont miután pótolták elkezdett romlani a másik oldala szóval ez a fog eléggé rossz állapotban van. Összességében az első 4 fog olyan ami törött vagy tömött.

A másik a hátsó fogaknál érik már a gyökérkezelés szóval ezek előbb utóbb kikerülnek majd amúgy is. Szóval a hátsó három fog alul mindenképp cserés lesz idővel.

A másik hogy a fogaim alapból nem fehérek és ez régóta zavar ezért sem vagyok az a hű de mosolygós fajta meg a családunkra is jellemző hogy vannak fogproblémák.


Amúgy most vázolok egy helyzetet.Elsősorban a hátsó fogakat akarom megoldani mivel az hogy normálisan tudjak enni fontosabb mint a szín de valamit ki kell majd találnom ezért is kezdtem el már félre tenni de mire az egészből lehet valami az még jó pár év kérdése...de megmondom őszintén nálam ez a dolog most előrébb jár minthogy kocsit vegyek pl.

2016. nov. 20. 22:25
 3/6 A kérdező kommentje:
amúgy akinek sima koronája van rengetegszer hallani hogy tönkre ment alatta a fog és letört. na de ha bevan ültetve a "fém gyökér" az már csak nem tud alászuvasodni
2016. nov. 20. 22:27
 4/6 A kérdező kommentje:
sajnos eléggé önbizalom romboló amúgy ha sárgás az ember foga és nem tud mit tenni.. főleg ha olyan díszpintyekkel van együtt akik gazdagok és van keretük fehéríttetni pl.
2016. nov. 20. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, az a baj, hogy az emberek nagy része azt gondolja, hogy kapnak egy implantot és onanntól kezdve nem kell semmit se csinálniuk. Nem, szuvasodni nem fog, de a plakk ugyanúgy megtapad rajta, fogkő ugyanúgy kialakul, ami később fogágybetegséghez vezet, visszahúzódik az íny, lebontódik a csont. Rengetegen veszítik el az implantátumaikat, pont emiatt a felfogás miatt. Nem írtam, hogy fogorvostan hallgató vagyok, most pont van egy olyan betegem, akinek a bal alsó 6-os és 7-es foga implantátum, aminek a fele kilátszik már az ínyből. Holott 10 éve ültették be, mégis el fogja veszíteni a közeljövőben, a korábban írt probléma miatt.

És akkor még meg sem említettük azt a kockázatot (habár szerencsére erre igen kicsi az esély, de azért van), hogy mi van akkor, ha a szervezeted egyszerűen kidobja magából az implantot? Ritka, mint a fehér holló, de tényleg van ilyen. És akkor ott vagy fogtalanul...

A fogak lecsizolása és koronákkal való restaurálása pedig az esetek döntő többségében pozitív kimenetelű. Csak az emberek nem a pozitív élményeiket jegyzik meg, hanem a rosszakat. Ez olyan, mint a bölcsességfog eltávolítás. Az esetek 90%-ában komplikáció-és fájdalommentes, gyorsan megvan, de senki sem fog úgy megjelenni a munkahelyén, hogy tegnap milyen jó volt a foghúzása, mindenki csak a rémtörténeteit, meg a másoktól hallott urban legendeket adja tovább.

2016. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, az implantátummal is nagyot lehet szívni. Nem érdemes egyből azzal kezdeni, amíg van kevésbé invazív megoldás. Különben nem feltétlenül kell korona se, ezek a mai modern műanyagok nagyon erősek, nekem van egy kisőrlőm, aminek kb a fele hiányzott, de végül úgy döntött az orvosom, hogy mégse koronát tesz rá, próbáljuk meg csak egy onlay-jel, hátha jó lesz, egyelőre egy éves és bírja. Érdemes bejárni ezeket a fokozatokat es ragaszkodni a saját foghoz, ameddig csak lehet.
2016. nov. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!