Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes visszamenni a fogorvos...

Érdemes visszamenni a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Foggyulladásom van, már 3 hete,egy hétig szedtem rá antibiotikumot,de nem múlt el. Pár napja már nem fájt, és a duzzanat is vissza is húzódott majdnem teljesen, de ma estére megint bedurrant. Nagyon fáj, és be is van dagadva. Azt olvastam, hogy szepszist is okozhat, ami nagyon veszélyes. A fogorvos nem tudja kihúzni, mert tövig le van törve, csak a szájsebészeten tudják kivenni, de addig oda nem mehetek, amíg a gyulladás el nem múlik. Így hónap végére pénzből is kifogytam, úgyhogy nem tudok több gyógyszerre költeni. Mit csináljak? Menjek vissza a fogorvoshoz megint?

2016. nov. 24. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hat kicsit valahol felre tajekoztattak.

Az antibiotikum 1 hetes kura. Mellette kell szedni gyulladas csokkentot. Ha megvolt az egy het gyogyszer visszamesz ( vagy elmesz a szajsebre) es kiszedik. A gyulladas magatol vagy a gyogyszerektol nem fog teljesen elmulni. Ahoz meg kell szuntetni a gyulladas okat. Jelen esetben a fogat kell kiszedni.

Igen, menj vissza a fogorvosodhoz. Mondd meg hogy beszedted a gyogyszert. Adjon beutalot a szajsebeszetre.

2016. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát jó csak ha nem megy le valamelyest a gyulladás akkor nem fog úgy hatni az érzéstelenítő. Amúgy meg jó fogorvos ki tudja húzni a tövig letört fogat is. Ismerősömnek ki tudta.
2016. nov. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Beutalóm van,csak a doki is mondta, hogy amíg el nem múlik, addig ne menjek, mert akkor nem tudnak érzésteleníteni. Gyulladáscsökkentőt nem írt fel,de erős fájdalomcsillapítót szedtem rá, bár már az is elfogyott egy hete. Amúgy a beutaló meddig érvényes? Mert két hete kellett volna mennem, de így nem tudtam.
2016. nov. 25. 00:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot a szájsebészeten és mondd el a problémád.
2016. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!