Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálnak 6 évesnél, ha a...

Mit csinálnak 6 évesnél, ha a mozgó tejfog alatti csontfog totál rossz helyen jön ki neki?

Figyelt kérdés

Kislanyom alsó fogát tegnap mutatta boldogan, hogy már az is mozog..ekkor láttam meg, hogy a csontfog a nyelve alatt a lágyrészen bukik kifele..ijesztő.. :-o

Természetesen megyünk fogorvoshoz, csak ha valakinek volt hasonló a gyerekúvel, vagy esetleg van itt fogorvos, jó lenne tudni mire keszüljünk, mert be vagyunk tojva...el se tudom képzelni, hogy mit tudnak ezzel csinalni..:-(

Köszi



2016. dec. 1. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes a helyzet. Ha a tejfog az orvos szerint nem esik ki hamar, akkor kihúzza. A csont foggal mág várni fog, míg az összes csontfog ki nem bújik, és akkor tanácsolni fogja a fogszabályzót. De az orvos mindent elmond majd.
2016. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Várjátok meg az orvost mielőtt megijedtek. Egyáltalán nem biztos, hogy amit láttatok az fog. A szájban kicsit másképpen néznek ki a dolgok.
2016. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszi, de az ott egy fog, ez tuti..:-D sajn os..:-(


De hát várni ezzel biztos nem lehet, hát a nyelvét alulról szúrni fogja hamarosan, már vagy 2mm kintvan neki, már így is bazergálja egyfolytában...


A Szentkirályiba gondoltam vinni, ott van elég fejlettnek tűnő gyerekfogorvos, és szabályzással is foglalkoznak..

Van vmi tapasztalat?


köszi a válaszokat..:-)))

2016. dec. 2. 19:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Szentkirályiba biztosan nem vinném. Egyrészt rengeteg a tanuló fogorvos, másrészt a sok beteg miatt nem valami türelmesek.

Ha pl egy felnőtt megy fogfájással, akkor előbb húzzák ki, minthogy bármivel is kezeljék, mert húzni egyszerűbb.

2016. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez a gyerekrészleg, teljesen más, mint a felnőtt ügyelet.

Ez egy teljes nappali rendelő, ahol mindenfele száj, fog, allkapocs dolgokkal foglalkoznak.. :-)

A szentkiralyi nrm csak az az 1 leszottyant rendelő, hanem egy bazinagy komplexum ultramodern felszerelésekkel...

2016. dec. 2. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudom hogyan néz ki belülről. Volt szerencsém SOTE hallgatóként többször is megfordulni ott. Nem mint beteg, hanem mint hallgató aki mindenhova benézhet és bármit végignézhet.

Rád bízom hova viszed a gyerekedet.

2016. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nono...ha ezt te belülről tudod, az más...azt hittem csak az ugyeletre gondolsz...

De hát a gyerekreszt sokan ajanlottak, ott csak nem húzkodnak ha kell, ha nem.. :-o de ha nem oda, akkor hova menjek vele? :-( privátra nincs penzünk..1-2x 5 rugót ki tudok fizetni, de ha fogszabalyzo meg ilyenek, tuti nem fer bele...

Tudsz ajánlani valakit?

2016. dec. 3. 06:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Dr Botos Dánielt tudnám ajánlani, nagyon profi és jól kijön a gyerekekkel. Fogszabályzós doki, szóval biztos tud tanácsot adni. A Szentkirályi 40-ben dolgozik. :)
2016. dec. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!