Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt egy tött fogam, aminek...

Volt egy tött fogam, aminek sajnos az oldalán is keletkezett egy kicsi lyuk. Ezt is betömtek, de a fognak az a fele egy-két hét után letörött. Mi lehetett a baj és mit tudnak ezzel a foggal csinálni? Baj, ha így marad, mert egyáltalán nem zavar.

Figyelt kérdés

2016. dec. 2. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Baj, mert tovább törik és a végén ki kell majd húzni, ha még idejében elmész fogorvoshoz, akkor meg tudják menteni a fogad.
2016. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Attol fugg h milyen mertekben karosodott a fog.Igy hogy nem latom,nehez megmondani hogy mit lehet vele csinalni.Azt ajanlanam,hogy menjel el dokihoz.Sajnos,szerintem menthetetlennek fogja nyilvanitani es ki kell majd huzni.Ha ezt nem teszed meg az a fog legy a bacik "alvohelye" es amiatt a mellette levo fogak is romolhatnak,kilyukadhatnak,akar gyokerfertozest is kaphatsz,aminek a kezelese eros antibiotikumokat es gyokertisztitast (ami elegge fajdalmas) jelent.Ennek a kezelesnek az ara se valami kicsi.Megkozelitoleg 35ezer forint.Tehat azt javaslom,hogy kerjed ki egy orvos velemenyet,nem jo,ha ugy hagyod,ahogy most van.Nagy roblemaid lehetnek meg belole.Lehet nem most,de 1-2 even belul lehet mar 2-3 foggal kevesebb lesz. (4ed eves fogorvos egyetemista)
2017. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Igazából nem a fele tört le, hanem egy nagy amalgám tömés van bent, és a nyelvemhez közeli fele levált a fogamnak. Szóval max. egy tizede vagy nem tudom hogy fogalmazzak. A külső oldala, a két széle és a nagy közepe az amalgám töméssel meg volt. Már 3 éve tört le, de csak most gondoltam rá, hogy megcsináltatom. Raktak rá egy koronát, amit utólag már nem tartok jó döntésnek, nagyon utálom. Jobb volt úgy letörve.

2017. febr. 28. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!