Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap a szájsebészeten...

Locsifecsi királynő kérdése:

Tegnap a szájsebészeten foghúzásnál betőrt a gyökér, nagyon megkínoztak. Keresztűl Mikor lehet inni és enni és antibiotikumot fontos-e bevenni? Nem tudom lenyelni még ha eltöröm akkor sem. Ha nincs lázam akkor elég egy Flektort bevenni?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha egy szájsebész is válaszolna.
2016. dec. 9. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Inni lehet, öblögetni 1 hétig nem. Másnap már enni is de nem keményet meg nyilván nem azon az oldalon ahol húztak. Antibiotikum fontos lenne a fertőzések megelőzése végett.
2016. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Jó lenne, ha egy szájsebész is válaszolna"


Jól gondolom, hogy az antibiotikumot a szájsebész írta fel? Akkor mit vársz, hogy majd egy másik azt mondja, hogy ááá, azt nem kell, csak vicc volt?

2016. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már tegnap lehetett volna enni és inni is, ha kiállt a zsibbadás, kivétel a tej és tejtermék, ezt 4-5 napig nem szabad.

Antibiotikumot be kell venni ha az orvos felírta, inkább vágd szét egészen apró darabokra, én is csak úgy tudom bevenni. (megértelek)

Fájdalomcsillapító csak akkor kell, ha nagyon fáj, egyébként borogasd az arcod 1-2 napig, gondolom bedagadt.

2016. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tablettát szét lehet nyomni porrá, két kávéskanál között..
2016. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Törd meg az antibiotikumot vagy egy kis mozsárban, vagy 2 evőkanál között, ahogy javasolták. Be kell venned, ha ilyen problémás volt a foghúzásod!
2016. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Katonca ***** válasza:
Tegnap jártam a szájsebészeten beavatkozáson. Az orvos tanácsai a következők: 4 napig nem lehet enni, tej és tejtermékeket, gyümölcsöket, tojást, és az alkohol és kávé is tiltó listán van. 4 NAPIG! A kávé és alkohol a vérnyomás megemelő hatása miatt, utóvérzés keletkezhet. A többi pedig erjedésre hajlamos, a benne lévő baktériumok a veszélyesek. Az antibiotikumot igen is be kell venni, hogy megúszd a fertőzéseket. Az már más kérdés, hogy a legtöbb filmtabletta, elméletileg nem szabad se összetörni, se összerágni!Én azt mondom, aki jót akar magának, tartsa be az orvos utasításait.
2017. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!