Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet fogszabályzóm tejfogakkal?

Lehet fogszabályzóm tejfogakkal?

Figyelt kérdés
15/L vagyok és lesz fogszabályzóm, viszont rengeteg rágófogom még tejfog. Nagyon erős a gyökerem, ezért nem akarnak kiesni és mégcsak nem is mozognak. Kihúzzák őket? De utánna nem lesz fog, amit szabályozni tudnának vagy úgyis felteszik?( Úgy tudom, hogy állítólag nem lehet tejfogakra fogszit rakni, mert összeroppantják.)

2016. dec. 11. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt, de nem állandó, hanem esti. Azt biztos lehetett rá rakni. Gondolom, hogy attól függ, hogy hány tejfogad van, ha az összes rágófogad tejfog, akkor szerintem értelmetlen amúgy is szabályozni, mert amikor az újak nőnek, akkor azok úgyis elmozgatják az összes fogadat.


Bár gondolom, hogy azért sietnek ennyire, mert már csak kb. 3 éved van az állami támogatásra (azt hiszem, hogy érettségiig), és két év biztos kell egy rendes fogszabályzáshoz. + utómunka

2016. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem az állami támogatás miatt sietünk, hanem szeretnék már fogszabályzót. ;) Van egy kedves magán dokink szájsebészetin, aki megcsinálná nekem. Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. :) Az éjjeli fogszabályzó mennyit javít a fogak állásán? Kicsit legalább látható az eredmény?
2016. dec. 11. 19:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Rögzítettet biztosan nem kapsz még.
2016. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tejfogad van, akkor az a kérdés, van-e alatta maradandó fog, ez panorámaröntgenről kiderül.

Ha nincs, nem szabad kihúzni, mert akkor ott nem lesz semmi.

Egyébként a tejfog, ha nem esik ki, még évtizedekig jól elvan, én ismerek olyat, akinek 44 évesen van (egészséges) tejfoga.

Viszont lehet, hogy nem kéne sietni a fogszabályzóval, ha sok tejfogad van.

Hány van még?

2016. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
8 és mindegyik rágófog. :/
2016. dec. 12. 06:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem hordtam valami sokat, meg nem is néztek ki rosszul a fogaim (laikusként), úgyhogy nekem nem segített. A húgomnak kissé csálén álltak, ő többet is horda, neki látszott a változás, de azért nem úszta meg a rendest fogszabályzót egyikünk sem.
2016. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8 fog nem esik ki én úgy tudom. Azok a rágófogak. Mibden oldalon 2-2 megmarad. Szerintem az már nem tejfog😊
2016. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!