Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szimpla tömés után erős...

Szimpla tömés után erős fájdalom normális? Járt már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Sajnos nem ez életem első fogtömése, de így még nem jártam. Ma reggel tömték a bal alsó leghátsó fogamat, a szuvasodás mértéke nem volt jelentős, így maga a művelet sem tartott sokáig, ellenben még érzéstelenítő mellett is meglehetősen fájdalmas volt maga a fúrás (ilyet eddig még nem tapasztaltam). Az érzéstelenítő hatásának elmúltával viszont a fájdalom iszonyatosan felerősödött, úgyhogy kénytelen voltam egy Cataflam tablettát bevenni, pedig én aztán bírom a fájdalmat.


Kérdésem az lenne, más is tapasztalt-e már erős fogfájást a kezelés után ill. lehet-e köze ehez annak, hogy még érzéstelenítő mellett is fájt a fúrás, tehát a fogat "trauma" érte? Bízhatok abban, hogy idővel majd "megnyugszik" a fogam.


A legnagyobb baj az, hogy a következő szabad időpont a fogorvosomnnál 2017.01.03-ra volt... Azt mondta, addig ne is keressem...



2016. dec. 13. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így működik, ha egy frissen tömött foggal gond van, akkor köteles AZONNAL újra fogadni. Ha meg nem hajlandó, sürgősen keress egy másikat.

Egyébként a fúrás fájhat érzéstelenítő mellett is, viszont az nem normális, hogy tömés után ennyire fáj. Szerintem nem érdemes várni, mert ez magától nem fog elmúlni.

2016. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én NEM azt mondtam, hogy márpedig köteles engem fogadni :) , csak ijesztő, hogy jan.03-ig várjak, ha ennyire fáj. Amúgy máskor mindig mondja, hogy ha van valami, akkor soron kívül menjek vissza. Na ez az, amit most nem lehetséges.
2016. dec. 13. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel telefonon ha még holnap is ennyire fáj, vagy ha éjszaka nagyon fog fájni, talán akkor fogad, mert lehet gyulladt az a fog és azzal nem várhatsz januárig.
2016. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez sürgős eset! Lehet ideget kell benne ölni. A hátsó rágófogak általában alacsonyak, így közel van az ideg. Lehet ideget ért a fúrásnál, és ezért van ez a nagy fájdalmad. Ide röntgen is fog kelleni.
2016. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!