Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy elég rossz állapotban...

Van egy elég rossz állapotban lévő fogam. Ezekkel a körülményekkel tényleg csak a kihúzás marad?

Figyelt kérdés

A bal alsó 6-os fogam november 10-én fájni kezdett minden előzmény nélkül, onnantól rágni már nem lehetett vele, így evésnél ha ráharaptam fájt a harapásnál, ezért jobb oldalon ettem, de evésen kívül is, igénybevétel nélkül is bele-bele állt a fájdalom, időnként elég keményen. Tehát kétféle fájdalom állt fenn, egy spontán, meg egy harapásra jövő fájdalom.

Diclofenac-ot kezdtem szedni olyankor, az szépen kivette, de az evés még mindig problémát jelentett azzal a foggal.

Vártam hátha elmúlik, de nem múlt, november 17-én vacsora körben már le is tört a hátsó része (a nyelőcső oldali része, tehát ránézésre nem lehetett észrevenni) pedig vigyáztam rá, de biztosan az egyik falatot véletlenül azzal haraptam össze.

Itt mondtam azt hogy lépni kell, november 21-én elmentem a fogorvoshoz, és azt mondta hogy az a fogam nagyon rossz állapotban van, és "húzós" lesz, de én mondtam neki hogy ha lehet mentsük már meg. Szerencsére lehet vele beszélni, ezért tett bele próbatömést és elküldött vele röntgenre. Onnantól kezdve spontán, magától jövő fájdalom egyszer nem jött elő, a Diclofenac-ot ki is dobhattam volna, egyszer nem kellett beszedni ami a mai napig is így van. De a harapásra még mindig fájt. Elmentem röntgen-re és pont aznap el is múlt a harapásra való fájdalom is, tudtam vele enni újra, talán csak egy nagyon elenyésző kis érzékenység volt, de abszolút használható a fog, a spontán fájdalmat pedig mostanra már el is felejtettem.

Tegnapelőtt (14.-én) megyek vissza a röntgen felvétellel a dokihoz fülig érő mosollyal, hogy nemcsak a spontán, de a harapásra való fájdalom is megszünt, a fogam teljesen panasz mentes lett. Erre megnézi a röntgen képet, és azt mondja hogy azzal a foggal már nem tud mit kezdeni, mert túlságosan szuvas, és valószínűleg azért múlt el minden fájdalom mert elhaltak az idegek benne, és amikor megmozgatta egy picit mozgott is. Azt mondta, hogy ezek gyulladási tünetek, plusz közvetlenül mellette az ínyen van egy nagyon pici kidudorodás ami érzékeny ami a gyulladást jelzi. Azt mondta hogy legkésőbb karácsonyig úgy be fog durranni, hogy nem sokat fogok kajálni az ünnepek alatt. Jövő szerdán (21.-én) kell vissza mennem hozzá 13:30-ra és azt mondta, hogy húzás lesz.

A lényeg hogy azt mondta, hogy a szuvasodás lejutott a gyökerekhez amik már elhaltak, és gyulladásban van. Most próbatömés van benne, de elmúlt minden fájdalmam, olyan jól elvagyok vele.

És nagyon örültem, hogy már nem szenvedek tőle, hogy tünetileg olyan mint régen.

Tényleg nem lehetne mást csinálni vele? Megmondom őszintén sajnálom, mert minden olyan jóra fordult.

A doki amúgy rendes, vele nincsen probléma, lehet vele beszélni ahogy azt fentebb is írtam.


Nyugodtan írjatok bármit, ötleteket, tapasztalatokat, meglátásokat, de különösen azoknak a válaszát várom akiknek hasonló állapotú és problémájú foguk volt/van.


26/F



2016. dec. 16. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
A doki azt mondta ki kell húzni. Akkor minek f.xnak jársz orvoshoz, ha nem fogadod meg a tanácsát?! Nem fogjuk itt azt mondani, hogy jaj, nem lesz vele gond, jó az úgy ahogy van, mert nem jó. Menj és húzasd ki, történet vége.
2016. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van gyulladva es a doki szerint elhalt vetesd ki. Ismerősöm is húzta halasztotta, a gyulladás masik fogra is átterjedt. Mind2t ki kellett húzni és mivel a tartós gyulladás miatt inysorvadasa lett igy csak koronával tudnak pótolni ami miatt plusz 2 fogat le kellett csiszolni. Inkább azaz 1 fogad vesszen karba mint 3 másik
2016. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyökérkezeléssel meg lehetne menteni, akkor az orvos azt ajánlotta volna, szerintem huzasd ki, hiszen már mozog és a gyulladás miatt van a pukli a fog mellett, hallgass a fogorvosra.
2016. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy régebben gyökérkezelt hetes fogam, ami alatt lett egy komolyabb gyulladás. Fájdalom nem volt semmi. A fogorvosom a röntgenfelvételből hosszas mérlegelés után azt mondta, hogy ő a szakmai tapasztalata alapján aránylag biztos benne, hogy húzás nélkül nem fog menni annak a gyulladásnak a gyógyítása, de ha akarom, próbálkozhatunk vele hónapokig. Na most ehhez tudni kell, hogy ő amúgy az a megmentős típus, nem ilyen húzogatós :), olyan fogamat mentettük már meg, hogy konkrétan a fele hiányzott a koronájának. Szóval azt mondtam, hogy ha ő mondja, akkor nem véletlenül mondja, úgyhogy maradt a húzás. Most az ember vagy bízik az orvosában vagy nem, ha nem, akkor keresni kell másikat.
2016. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha gondolod eltudsz menni másik orvoshoz is konzultációra.

Viszont sokszor ugyanazt mondja a másik doki is. De ha neked fontos, akkor menj el és kérd ki másik orvos véleményét is.

2016. dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Rendben, úgy döntöttem, hogy megfogadom a tanácsotokat, és hallgatok a dokira és megbízom benne, amúgy is tényleg nagyon rendes és lelkiismeretesen végzi a munkáját, mindig meg voltam vele elégedve maximálisan. Csak gondoltam még utoljára teszek itt egy próbát, hátha van esetleg még valami módszer. De ezt tényleg ki kell húzni, nincs mese, ez van.

Mégegyszer köszönöm mindenki válaszát, sokat segítettetek, mindenkinek ment a zöld kéz természetesen.

2016. dec. 16. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg 4 orvost, 3 különböző véleményük lesz. Azt az egyet, amit ketten egybehangzóan mondanak, fogadd meg!

:) Ez a tapasztalatom a fogorvosokkal.

2017. febr. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4: De ha semmi panaszod nem volt, akkor mit kellett volna rajta kezelni???
2017. febr. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha öreg a doki, akkor azt tanulta, hogy ne macerázzon, hanem húzza ki, ha fiatal(abb) vagy rugalmasabb, akkor nem az lesz az első ötlete, hogy kihúzza (sajnos tapasztalat, 2 fogam bánja, hogy régi rendszer szerint gondolkozó dokihoz mentem)
2017. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetemre próbálj bemenni, és ott kérj véleményt, ott nem az az első, hogy ki kell húzni.
2017. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!