Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzzam magamnak? Van egy...

Kihúzzam magamnak? Van egy rossz fogam, amit tíz éve kezdtek el kezelgetni (tömés, gyökérkezelés).

Figyelt kérdés
Csak ezzel az egy foggal van bajom, és nagyon elegem van belőle. Pár napja elkezdett iszonyatosan fájni. Pillanatnyilag külföldön vagyok, és még hetekig nem tudok hazamenni. A gyökérkezelés az itteni fogászaton átszámítva 200. 000.-Ft lenne. Ennyit nem akarok fizetni ezért a redvás fogért. Azon gondolkozom, hogy kihúzom magamnak házilag. Amúgy nem lenne egyszerű, mert nem lötyög vagy ilyesmi. Mi a véleményetek?
2017. jan. 2. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már Magyarországon is fizettem ennyit egy "retvás" fog megmentéséért. Szerintem ne sajnáld a fogra a pénzt és ami a legfontosabb, ne próbáld meg kihúzni. Egyrészt csúnyán elfertőzödhet, másrészt ha beletörik a fogad, a szájsebész még drágább lesz.
2017. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat aki kihúzta otthon egy fogóval, nem ajánlom. Az orvosoknak se egyszeű. Van aki bele is tudja törni a fogat.Szerintem még menthető, talán pár hetet kibír. Lüktet is?


A kérdés mennyi az a pár hét. Itthon megcsináltatd a gyökérkezelést vagy a húzást, csak nehogy rosszabb legyen.

2017. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itthon olyan 10-20 is lehet, attól függ hova mész.


4 ezerért is húznak fogat.


Javaslom a pálinkált mint fertőtlenítőt és mossad. Aztán valahogy csak kihúzod, csak a végén nehogy gennyzacskó legyen és még a gyökérkezelést se tudd elviselni. Láttam már olyat hogy a beteg hiába volt beinjekciózva ú,gy be volt neki gyulladva hogy üvöltött a székben. Ez az extrém eset.

2017. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gyökérkezelve már volt akkor még1x nem fogják. Ha ennyire húzni akarod miért nem húzatod ki a kinti dokival? Az biztos olcsóbb. Magadnak annyi sérülés veszély fent áll, de amúgy az is lehet h elég vmi antibiotikum kúra.
2017. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!