Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb mennyi ideig kell hordanom...

Kb mennyi ideig kell hordanom a fogszabályzót, ha nagy hézagok vannak a fogaim között és picit előre is állnak?

Figyelt kérdés

Akinek hasonló problémája volt, mik a tapasztalatai? Ilyen esetben, kell valami "kiegészítő" a fogszabályzóhoz? Pl. amiket olvasni szoktam: gumi, tágító stb.

Azért itt kérdezem és nem fogorvostól, mert még sajnos nincs rá elég pénzem, főleg hogy kerámiát szeretnék mert 27 éves vagyok.


2017. jan. 9. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha hézagok vannak akkor az előre állást valószínűleg meg tudják oldani húzás nélkül is. Felnőtt korba a gumi már nem használ, a tágító is csak nagyon picit és rettenetes fájdalom már ilyen idősen. Amúgy a probléma súlyosságától is függ de ebben a korban 1,5-2 év plusz utána még jópár évig éjszakai v retenciós készülék lesz szükséges.
2017. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az a jobbik eset, hogy hézagok vannak közte, mintha torlódva lenne. Így biztosan húzni sem kellene. 1,5-2 év a minimum szerintem.

Nekem is kerámia volt és azzal is kicsit időigényesebb volt, én megbántam, hogy nem simát kértem.

Szerintem menj el egy fogorvoshoz először is és ő megmondja! Egy az nem látjuk a fogaidat és ő ért hozzá!

2017. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy az első konzultáció sok helyen ingyenes vagy kb 3-5 ezer ft. Amúgy nekem is a simát javasolták felnőttként mert effektivebb kevésbé törik a tappancs és a kerámia is látszik csak úgy megsúgom.
2017. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Igaz, én csak 17 éves voltam, mikor felrakták. Tényleg látszik, sőt. Kétszer estek le a brekettek, egyszer egy körtében bent maradt egy. Bár almát simán ettem vele, anélkül, hogy leesett volna. Másodszor meg a vége fele, 2,5 év után jött le, sima fogmosástól, elengedte a ragasztó. Szerintem ez nem vészes. Nagyobbak is a kis tapoancsok, mint a fém, meg tényleg tovább tart vele.

2017. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!