Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Berepedezett, kiszáradt...

Berepedezett, kiszáradt ajak/száj ellen a hidegben mit érdemes használni?

Figyelt kérdés

Hidegben -10 / -20°C fokban a szám/ajkam kiszárad/bereped, de nagyon. Konkrétan annyira, hogy már fáj. Nagyon hidegben a kézfejem külső felével is ez a helyzet, bár ott azért elviselhető.

Szőlőzsírt szoktam használni, ameddig rajta van, addig kellemes is tőle, de általánosságban nem sokat segít. Szőlőzsírról halottam olyat, hogy az igazából tovább szárít (nem tudom, hogy igaz-e).

Egy ismerősöm azt mondta, hogy használjak körömvirágkrémet. 4-5 napja vettem ilyet és amikor ezzel bekenem, konkrétan éget. Utána másnap pedig, mintha még rosszabb lenne.

Előre is köszönöm, annak aki tud segíteni.


2017. jan. 15. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem értem miért éget, elvileg nem kellene. Gondolom belemegy a nyílt sebbe. Vegyél shea vajat a bioboltban, egész kicsi kiszerelésben is lehet kapni. Br a hidegben megkeményedik és nehézkesebb lehet a használata. Vagy vegyél olyan terméket, amiben méhviasz van. Én is ilyennel kenegetem a szám és nagyon jó. Gyakran kell használni, soha ne hagyd, hogy teljesen kiszáradjon az ajkad. Kézre is használhatod!
2017. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én Niveával kenem, de ha kint vagyok, mindig rákenek, ha érzem, hogy felszívódott.
2017. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!