Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz fogak?! Hosszú.

Rossz fogak?! Hosszú.

Figyelt kérdés

Helló kedves olvasók.

Szeretnék a véleményetekről,tapasztalataitokról kérdezni,mivel nagyon mély ponton vagyok már.


23 éves vagyok,lány.Mióta 1-1,5 évesen kibújtak az első fogaim és anyukám megvette az első cicás-rózsaszín fogkefémet és megtanított fogat ápolni,na,igazából azóta a fogorvost járom.(nem,nem a fogkefe és nem is édesanyám tanítása a lényeg)

Hanem az,hogy mindig voltak és jelenleg is vannak bajok a fogaimmal.


Már mindent kipróbáltam,minden fajta szájvizet,fogkrémet,elektromos fogkefét,fogselymet stb.Félévente kontroll a dokinál.Napi 2-3x megmosom,alaposan,és használom a fent említetteket.Jó 20 perces procedúra,de (gondoltam régebben),ha ez a titka,hogy egészségesek legyenek,akkor ezt fogom csinálni.Csináltam,ha buli után hazaértem,ha hulla fáradt voltam,ha dolgoztam éjszakába...Talán az elmúlt 20 évben 1 vagy 2 nap maradhatott ki,de már akkor is halálosan idegesített,hogy nincs megmosva.


Lényeg,hogy tényleg,még az átlagosnál jobban is odafigyeltem és odafigyelek rá ma is.

A páromnak gyönyörű egészségesek és fehérek a fogai! Pedig sokszor nagy ívben tojik rá,hogy gondozza-e vagy sem.Talán,ha egy tömött foga van,26 évesen.


Ezzel ellentétben nekem,akinek szinte mániája,hogy szép és ápolt legyen...borzasztó rosszak!

A "kirakat" fogaimmal is van gond,esztétikailag utálom őket,tömöttek,a tömések elszíneződöttek,lehet látni messziről is.A jobb kettes fent már csak fél fog,mivel nem tudta megcsinálni a fogorvosom.Azt mondta,forduljak esztétikai fogászathoz.Így hagyta,betömve ugyan,de csúnya,mintha foghíjas lennék plusz szürke színű.

Sárga az egész fogazatom! Nem Hollywood-i mosolyt szeretnék,de azért nem is akarom egész életemben takargatni.Már az emberek szemébe nézve beszélni is nehezemre esik.


A másik probléma a rágófogakkal van.Vagy tömöttek és a tömésre harapva pl.: diónál belehasít a fájdalom,vagy fájnak az alatta levő ínnyel együtt (pedig érintetlenek és nem is rosszak),vagy egyszerűen nincsenek már meg.

5 fogam hiányzik,kínkeservesen nőnek a bölcsességfogak,van,hogy mind a 4 egyszerre,de még egyik sincs kint rendesen.19 tömött van ebből 6 gyökér kezelt.4 bölcsesség fog és a 4 metsző fog az amihez még nem kellett nyúlni.Ahányszor mentem ellenőrzésre,mindig talált a doktor olyat,amit kezelni kellett.Sok szenvedés és fájdalom volt eddig és ez csak még több lesz.


Egy hónapja átestem egy ciszta eltávolító műtéten,amit egy véletlenszerű röntgenen fedeztek fel,azt sem tudtam,hogy ott van,nem fájt,nem látszott.Nem volt jól betömve a gyökércsatornám,ezt mondták.


Sosem féltem a fogorvostól,de ha volt bennem para,akkor is elmentem,mert nagyon szeretem ha valakinek szép természetesek a fogai,ezáltal magamnak is ezt szeretném.De bármit csinálok,potyognak ki,2-3 havonta az orvosnál ülök,mert ez begyulladt,az letörött,ez fáj az fáj.


nagyon elegem van már belőle,hogy megteszek mindent és még csak egy halvány jele sincs ennek.Legalább ne fájna vagy ne romlana el olyan könnyen.


Néztem esztétikai fogászatot is..hát mit ne mondjak,a szépségnek tényleg nagy ára van :( Külföldön dolgozok,jelenleg megengedhetném magamnak,de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.

Beszéltem már fogászokkal erről és persze mindegyik elmondta a tervét,meg az összeget is.De 1,5 milliót nem adok ki rá akármennyire is lennék gazdag!

Talán egy 3-400 ezres tételt igen,ha minden fogam a helyén lenne,szép lenne,tudnék enni,inni bármit,mosolyogni,élni az életem.


A minap eszembe jutott,hogy ezekkel a fogakkal életem végéig a fogorvosokat fogom járni,belőlem megélhetnek.

Nem akarom.Egy végleges fogsort szeretnék,alulra,fölülre,hátul rágóképesek legyenek,elől harapásképesek és szépek.Egész életemben erre vágytam,mivel bármit tettem/teszek mintha álmokat kergetnék.

Ha kimaximalizálom a pénzemet,500.000 a legteteje,amit ki tudok érte adni,azt is úgy,mintha a "fogam húznák" :)


Van itt olyan,aki hasonló dolgokon ment keresztül? Esetleg aki meg tudta csináltatni?

Mit lenne érdemes? Kihúzassam mindet és egy műfogsorral megvagyok? (nem akarok ilyen fiatalon,nagymamaként kinézni)

Vagy implantátumot a rágó fogat helyére,előre meg valami héjat?


Köszönöm,hogy elolvastad!

Ha tudsz,kérlek segíts.



2017. jan. 22. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, mélységesen megértelek. Nekem is rengeteg gond van a fogaimmal, annyival vagyok szerencsésebb, hogy legalább elől rendben van, bár azokon korona van vagy 15 éve egy kisebb baleset miatt. (5 éve cseréltettem újra.)


Én is pont hasonló dolgon gondolkozom, és én is arra jutottam, nem akarom többet toldozni-foltozni a fogaim, legjobb lenne az összeset kikapatni és csapokat ültetni bele és arra szép fogakat.

Csak hát rettentő drága és rettegek a fogorvosoktól.


Én a helyedben inkább az implantátumot választanám és előre sem héjat, hanem akkor azok is menjenek ki, ha úgyis gond van velük.


Sajnos ez elsősorban nem szájápolás kérdése, hanem genetika.


Nekem a bölcsesség fogaim ki sem nőttek, van, vagy 6 tömés, pár húzás. És éppen mostanában esett ki egy nagy tömés hátul, ami maradt belőle, csak vésni tudják. A fogorvos nem vállalta, szájsebészetre meg még paráztam elmenni.


43/N

2017. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen,nézegettem én már régen is ezeket a "fizetős" klinikákat,magánrendelőket,amilyen kedvesek és aranyosak az emberrel,sajnos meg is kérik az árát.

Az első fogaimon is gondolkozok,hogy kiszedetem mindet,csap be,aztán arra szép fogak amit tudnék is arra használni amire való.

Itt kint még drágább,úgyhogy itt el sem megyek.Egyszerűen megfizethetetlen (nekem). Magyarországon szeretném csináltatni,egy jó dokival A-tól Z-ig,mindet,hogy lennék túl az egészen már egyszerre és 23 évesen a 23 évesen gondjaival foglalkoznék.Nem a 95 éves dédim problémájával,de talán még neki sincs ennyi baja a fogaival...


Látom Önnek is van baja elég és a félelmet is értem.Átéltem már vagy 10x.Hiába az azonnali orvosi ellátás,szájsebészet,oké,hogy a fájdalmat enyhítik,de attól még ugyanazon a lejtőn gurulunk lefelé,csak lassabban.A hiányzó fog szerepét átveszi a mellette levő (már ha van) nagyobb a terhelés,aztán mennek is tönkre.Mint a lavina,ha egyszer megindul,nincs megállás :(

2017. jan. 22. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hát figyi, valamennyire megértem a helyzeted, mert anyukám ugyanígy küszködik a fogaival már fiatal kora óta. Az enyémekkel szerencsére nincs gond. Én is hallottam olyat, hogy a fog az genetikai kérdés is, de ami érdekes még, hogy anyukám is többször most fogat, én viszont nem (apum sem, az ö fogai is jók, 1 nap max. 1x). Szóval hallottam már olyat is, hogy a sok mosás is koptatja a fogat meg a zománcot, így azért szerintem túlzásba sem érdemes vinni. Másrészt szokták mondani, hogy a fog az egészség jele, és anyukámnál is vannak egyéb egészségügyi okok pl. cukorbeteg is. Úgyhogy lehet érdemes lenne teljes kivizsgálást csinálnod, lehet van valami belső problémád, amiről nem is tudsz és ha azt kezeled, lehet a fogaid is jobban lesznek. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok szakértő, de azért érdemes megfontolni.
2017. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Látom Önnek is van baja elég és a félelmet is értem."


Köszi szépen, de nem kell Önözni :D

2017. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia.

Igazad lehet,erre még nem is gondoltam :O

Igaz,annyival letudtam,hogy nem lehet nagy baj,egészségesnek érzem magam,sok zöldséget eszek,gyümölcs is jöhet minden mennyiségben,leginkább házi csirkehúst,tornázok,futok,175 cm és 65 kg vagyok.

Fél éve a vérvételi papírjaimnál egy csillag se volt.

Szívzörejem volt 5 évesen,mára kinőttem,ezt mondják,de azért 2 évente kontroll.


Anyukádnak mi volt a megoldás (ha volt ilyen)?

2017. jan. 22. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajna neki sem lett sokkal jobb a fogazata, pedig az évek alatt nem is tudom hány százezret költött rá...de tényleg brutál összegeket. És ezek után még csak nem is néz ki különösebben jól a fogai többsége..(az elsők azért rendben vannak), de se színben nem egységes, van ahol kis vonal látszik, ahol a korona meg mittudomén mi illeszkedik, szóval borzalom, én mondtam is neki, hogy ezért kár volt ennyi pénzt beleölni...Persze nem lebeszélni akarlak, de szerintem próbálj megbízható orvost keresni, akinek láttad már a "munkáját" mert komolyan mondom ez tényleg sokmindenre kihat, nálunk is mindig nagy családi téma volt, mert elég sok pénz volt a kb. 40 év alatt (+ a mai napig ilyen drága 700 Ftos fogkrémeket használ, ami speciális fogproblémákra van meg szájvizet meg minden).

Ja még az jutott eszembe, hogy gyerekkorában ők a családban nem mostak fogat (szegények is voltak, meg akkor még más higiéniai szokások voltak) és ahogy tini lett elkezdte ápolni a fogait, de akkorra már sok megromlott (mert azért cukros ételeket már vagy 100 éve elég sokat fogyasztunk nem úgy mint pl. a középkorban, amikor lehet tényleg meg lehetett maradni fogmosás nélkül is).

Van olyan ismerősöm is, akinek meg állítólag speciális gyógyszerektől, van akinek meg várandóságtól, hullott ki, meg ment tönkre, szóval már nagyon sokmindent hallottam.

2017. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy leírtad! Az ember,ha nem veszi ilyen dolog körül,nem hallja hogy másokkal is történne,képes bebeszélni magának,hogy ő az egyetlen ilyen szerencsétlen! Velem ez történt.


De mint látszik fél órán belül ketten is reagáltak...hány százezren lehetnek még hasonló helyzetben :( és tehetetlenek,mert nincs rá pénz vagy megbénít a félelem!

2017. jan. 23. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, az a szörnyű, hogy szerintem nagyon is sokan vannak ebben a helyzetben. Egyrészt az anyagi viszonyoknak és magas áraknak köszönhető, másrészt nem hiszem el, hogy ennyi pénzért ilyen silány ellást kaphat csak az ember...+ úgy általában az egészségügyi ellátás, mert én még mindig azon a véleményen is vagyok, hogy azért ez lehet valami belső probléma következménye, csak lehet, hogy sokaknál nem derül ki.

És akkor még alig beszéltünk az esztétikai részéről, hogy mennyire kihat a közérzetre, a párkeresésre, a munkakeresésre...

2017. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!