Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Minden fogam tiszta lyukas....

Minden fogam tiszta lyukas. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok.

Nagyon hamar elkezdtek lyukadni a fogaim jártuk a fogorvost. Betömte. 11 éveskoromban 4et. Minden oldalon egyet alul fölül. Azok az akkori leghátsó fogaim voltak. Utána jöttek még a bölcsessègfogak.

2015ben ebből 2őt kihúztak mert csak romlott és menthetetlen volt.

Akkor kaptam még pár tömést abból az egyiket a fenti metszőfogamba. Lefúrták a felét betömte de kiesett azóta mosolyogni se tudok..

Minden fogam egytől egyig kezd lyukadni...

Iszonyat gyengék.

Pedig tényleg mindent megtettem értük.

A doki azt mondta hogy genetika. És ebben lehet van valami mert a családban mindenkinek rosszak a fogai. De ilyen idős korába senkinek se voltak ilyen rosszak...

Mit csináljak?

Mondjam a fogorvosnak hogy tömködje őket már amelyiket lehet vagy gondkodtam azon hogy esetleg valami műfog?

Nekem szükségem van egy egészséges természetes kinézetű fogsorra mert pálya, és párválasztás előtt állok.

Kètségbe vagyok esve.

Mit ajánlotok hogyan csináltassam meg hogt az jó legyen?


(Nem vet fel a pénz sajnos szóval reális kifizethető dolgok érdekelnek)


2017. jan. 23. 05:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy a doki mondta-e, de én csináltatnék a helyedben egy vérképet, megnézni, hogy minden rendben van-e. Ezen kívül elkezdenék kalciumot szedni.


A rossz fogakra sajnos nincs sok megoldás, a hátsókat lehet a végtelenségig tömetni, majd ha már nem, akkor valami fizetős megoldáshoz nyúlni, pl. csapos felépítés, ha a gyökere még rendbe van, elsőkre pedig lehet direkt héjat csináltatni, ez foganként 30-40 ezer forint.


"pálya, és párválasztás előtt állok."

Milyen pályán akarsz elhelyezkedni? Csak azért kérdezem, mert a munkák nagy részénél ez nem fog számítani, és szerintem sok férfit se fog érdekelni, ha egyébként látják hogy igényes vagy és foglalkozol velük.

2017. jan. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Műfogsor.
2017. jan. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen fogkrémet, fogkefét, szájvizet használsz, naponta hányszor mosol fogat?
2017. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pályaválasztás. Még nem döntöttem el pontosan de nem egy eldugott gyárban szeretnék majd dolgozni hanem emberek között és oda nem mehetek fogak nélkül.


Naponta 2x szoktam. Reggel és este. Napközben rágó.

Colgate szokott itthon lenni. De paradontax is. Mikor mit vesz anya :D

2017. jan. 23. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Elmexnek létezik fogszuvasodás elleni fogkrémje, illetve nagyon nem mindegy, hogy milyen fogkefét használsz, érdemes befektetni egy drágább, de minőségi darabba (a fogorvosok a Curaproxot vagy az Oral-B elektromosat szokták ajánlani), és háromhavonta cserélni. A fogmosás technikája is fontos, nagyon sokan rosszul csinálják, videókból el lehet lesni, de ha kéred, a fogorvos is megmutatja. Gyorsan romló fogakra ezen kívül fogselymet, fogköztisztító kefét, nyelvtisztítót és szájvizet is érdemes használni. Kiegészítésként még kalciumot szoktam szedni, mert ugyanolyan romlékony fogaim vannak, mint neked. Persze ezek pénzbe kerülnek, és sok idő elmegy velük naponta, de inkább ez, mint hogy 30-40 éves korunkra ne legyenek fogaink.
2017. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!