Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, ha foghúzás után...

Normális, ha foghúzás után másfél nappal roppantul fáj a fogam helyén?

Figyelt kérdés
Jobb hátsó, a bölcsesség fog előtti fogat húzták. A fog teljesen be volt rohadva, nagy lyukkal a közepén. Az orvos nem tudta normálisan megfogni, mert ránőtt a íny, húzás közben le is tört a tetejéből. De így sem tudta kihúzni, így felvágta és több részben szedte ki a fogat. Tegnap este be is lázasodtam. Ez így normális?
2010. máj. 7. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem még több, mint egy hónapig voltak erős fájdalmaim, mert begyulladt az ínyem!
2010. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor kimegy a fájdalomcsillapító hatása nagyon tud fájni a foghúzás helye, még ráadásul jól meg is kínozott. Még türelmes légy egy kicsit, én mindig úgy jártam, jobban fájt a fog helye,mint a rossz fog amit eltávolítottak. Esetleg valami gyulladáscsökkentőt szedhetnél rá.
2010. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Húú, nekem 2 hétig nagyon fájt, aludni sem tudtam.Cataflamot szedtem az segített.
2010. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A láz nem normális.

Lehet hogy begyulladt az egész.Gyógyszert kéne szedned!

2010. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, remélem hamar elmúlik a fájdalom.
2010. máj. 7. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:
A láz és az erős fájdalom azért nem teljesen normális. Azt nem írtad, hogy végül is szájsebészeti feltárással szedték ki (és varrtak is, mert ebben az esetben sajnos tovább fáj) vagy csak a fogat fúrta szét és szedte ki. Írt fel gyógyszert rá? Ha a helyét meg tudod nézni akkor ilyen vérrög szerűt kell látnod a helyén. Ha ez kiesik, az piszkosul tud fájni és általában csak az orvos tud segíteni. Nekem mostanság húztak ki egy megromlott bölcsesség fogat (közben le is tört belőle) de másnap már szinte semmi fájdalom nem volt. Ha nem javul, menj vissza.
2010. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!