Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ettől a bölcsességfogtól...

Ettől a bölcsességfogtól mikor szabadulhatnék meg a legkorábban, ha mielőbb elmegyek háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Ahogyan beszélek néha nyomja a szájpadlásom, kb mintha egy állandó szúnyogcsípést kéne elviselni 24/7, ha lefagyasztom akkor egy darabig jó


[link]


Nem Magyarországon vagyok, de ez a művelet, hogyan néz ki?

Kell várni heteket-hónapokat?



2017. febr. 16. 14:15
 1/10 A kérdező kommentje:
láttam olyat, hogy van olyan műtét, hogy elvágják a fogat darabokba és úgy kiszedik, tényleg csinálnak ilyet?
2017. febr. 16. 14:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Én felhívtam az orvost, adott másfél hét múlva időpontot, akkor csinált röntgent, egy hét múlva kaptam időpontot a műtétre. Felvágta az ínyt, lefúrta a tetejét, a többi részét pedig kihúzta, aztán összevarrta. Kb. fél óra volt az egész. Megint egy hét múlva mentem varratszedésre. Én maszeknál voltam.
2017. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kellene egy röntgen hogy látni lehessen a pontos helyzetét a fognak, de kívülről úgy tűnik jó irányban áll és helye is lesz neki. Normális hogy egy áttörőben lévő fog néha fáj és fura érzés (gyerekkorban akár lázat is okozhat). Vannak erre ínygélek, amik enyhítik a fájdalmat, mint a dentinox vagy az aperisan gél. Ettől függetlenül azért érdemes lenne elmenni egy fogorvoshoz és röntgent csináltatni, mert azon több minden látszana.
2017. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem csak azért fáj, mert még nővésben van és fszíti az ínyedet?
2017. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyan mintha folyamatosan elharapnám az ínyemet, ahogyan beszélek, vagy néha úgy mozgatom a számat, érzek egy enyhe idegesítő érzést már kb 3-4 napja ez megy
2017. febr. 16. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még nővésben van.
2017. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

emlékszem mikor 3-4 éve csináltam röntgent, akkor azt mondták, hogy ha ki akarom vetetni, akkor be kéne mennem és kiműtenék


a felsőket elég volt simán kihúzni

2017. febr. 16. 15:11
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


megvan a röntgen


a képen látható bal alsó hátsó fog(ami nekem a jobboldali) az ami idegesít

2017. febr. 16. 15:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki tényleg jó pozícióban van. Probléma esetleg akkor lehet ha nem férsz hozzá eléggé a fogkefével (a hátulját is el kell érni, ha majd teljesen előtört).

Ha nagyon zavar a rajta lévő íny, akkor leszedi neked egy fogorvos vagy szájsebész.

Egyébként ezeket az alsó bölcsességfogakat ritkán lehet simán csak fogóval kiszedni, mivel nincs elég hely hogy rá lehessen tenni a fogót (oldalról kell rárakni és nem szemből, mint a felsőknél - illetve van erre egy spec. fogó de azzal meg nem lehet rendesen megfogni és közben kimozgatni). Ráadásul méretben is sokkal nagyobb fogról van szó és a csont is vastagabb körülötte. A te esetedben pedig alapból az íny lemetszésével kell kezdeni és az ideg is nagyon közel van. Vagyis ha valaha is egyszer tényleg szükséges lesz kiszedni, akkor bízd egy tapasztalt maxillofaciális szájsebészre.

2017. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Érdekes mód, vasárnap óta, az érzés szinte teljesen megszűnt, úgyhogy egyenlőre most hanyagolom a műtétet, de nyáron szerintem megcsináltatom


eléggé óvatosan kell így enni, vagy ha nem teszem akkor, igen, mivel az íny rá van nőve, akkor egy rossz mozdulatnál elkezd fájni

2017. febr. 23. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!