Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elkészült fogkoronát felrakják...

Elkészült fogkoronát felrakják ideiglenesen?

Figyelt kérdés

Most lesz először koronám és nem ismerem a menetét. Ha elkészült a korona és passzol kinézetre, méretre is előtte ideiglenesen is felragasztják, hogy szokjam?

Ha igen, hogy szedik le utána, hogy véglegesen felkerüljön?

Fájdalmas?

Érdekel minden ezzel kapcsolatban aki átesett már ilyenen.


Ja igen, fehéret fogakat szeretnék ezért fehéríteni korona előtt vagy után kell?



2017. márc. 7. 15:37
 1/3 A kérdező kommentje:

*fehér fogakat elnézést.


4-5 hét alatt elkészül?

2017. márc. 7. 15:43
 2/3 anonim válasza:

Nekem beragasztották ideiglenes ragasztóval, hogy szokjam.

Fehéríteni mindenképpen előtte érdemes, hiszen a korona színe állandó marad.

A fogtechnikusod a színmintavételkor fogja a többi fogaidhoz passzoló anyagból elkészíteni, ezért ha fehéríteni is akarod, akkor célszerű még a mintázás előtt megcsinálni, hogy ne üssön el később.

2017. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem január végén helyeztek fel egy három tagú hidat. Mikor elkészült felpróbálta a fogorvos a helyére, igazított az egyik lecsiszolt fogamon és az alsó töméseimen egy kicsit, hogy rendesen passzoljon, majd véglegesen fel is ragasztotta. Első pár napban iszonyatosan idegen érzés volt, legszívesebben leszedtem volna, de tudtam, hogy idővel be fog kopni a helyére. A fogorvos 2 hetet mondott rá, de kb. 1,5 után már nem tűnt idegennek, az óta is jól megvagyok vele. A felragasztás volt kicsit kellemetlen érzés, de nem fájt.
2017. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!