Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az orvos kifurta a fogam de...

Az orvos kifurta a fogam de nem tömte be. Aztán ettem a kaját és oda csúszott azóta k3rvára érzékeny a fogam? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az orvos kifurta a fogam de nem tömte ve nert,állítólag tejfog (13/L). Addig rendben volt míg oda nem csúszott a kaja és azóta kib3szottul érzékeny lett. Reggel nem tudtam fogat mosni annyira rossz volt és még össze se birtam zárni az álkapcsomar. De még ha az ujjamal is megérintem érzem hogy nem jó. Szerintetek mit csinálna vele az orvos? Vagy csak be van gyulladva mert ez rá 3gy napra történt mielőtt ráharaptam a kajára.

2017. márc. 9. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Miert nem tömte be? Csak ùgy szabadon nem hagyja, kivètel ha mondjuk gyulladàs, tàlyog van a fogban.
2017. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy ez még tejfog és mizig de nem érzem hogy mozogna
2017. márc. 9. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Ideiglenes tömèst akkor is tehetett volna, mert ìgy csak kìn lesz az evès.
2017. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavar nézesd meg még egyszer a fogorvosoddal, lehet hogy nem tisztította ki eléggé. Ilyen panaszokat az áttörésben lévő maradó is okozhat - cserszömörcés gél vagy dentinox gél enyhítheti.

Végső esetben kihúzhatja a fogat, de akár saját magad is kimozgathatod (löködd a nyelveddel). Esetleg egy röntgen is kellhet a maradó csíráról, mert előfordulhat hogy nincsen vagy rossz irányba nő.

Felesleges lenne betömni (még ideiglenessel is), mert 13 évesen már az utolsó tejfogak potyognak ki. A belekerülő kajadarabokat meg öblögesd ki alkoholmentes antibakteriális szájvízzel vagy sós vízzel (a hatásuk ugyan az).

2017. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ma reggelre bedagadt az innyem.

Ez most akkor csak begyulladt vagy mi?

2017. márc. 10. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!