Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foggyökér gyulladás elmúlik...

Foggyökér gyulladás elmúlik magától? Vagy fel kell keresem egy fogorvost?

Figyelt kérdés
Először sima foggyulladásom volt. 2 hónapig fájt, mire végre elmúlt. 2 hónap tünetmentes. Most foggyökér gyulladásom van. Már csak esténénk fáj 1-2 órán át. El fog múlni? Csak mert nem szívesen mennék fogorvoshoz....

#fogfájás #foggyökér gyulladás
2017. márc. 15. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy mi a bajod?

Nem fog elmúlni. A kezeletlen gyulladás egyébként komoly bajokat is okozhat. Nemcsak a fogaidat vesztheted el, de a véráramba jutva nagyon csúnya következményei lehetnek.

2017. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem, nem fog elmúlni. Fogorvoshoz kell fordulni, amíg meg lehet a fogat menteni!
2017. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt, de már nem birtam és elmentem a fogorvoshoz. Gyökérkezelték. Nem fog elmúlni a fájdalom, mindenképp mihamarabb menj el a fogászatra!!!
2017. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az gyökérkezelés lesz, ha már a pulpa vagy gyökér van gyuladásban.Menj el minél előbb,hogy ne súlyosbodjon a helyzet.Magától nem fog elmulni max.néhány napot alább hagy.Tapasztalatból mondom.Én kb. egy hónapig szedtem fájdalomcsillapitót,minden étkezésnél fájt a fogam, hidegre,melegre érzékeny volt.Nem mertem elmenni vele,de végül rászántam magam,most gyökérkezelés alatt állok.De amiota kezelik a fogamat tünetmentes, nem fáj,de végig kell csinálni a kezelést.Mindenképp jobb ha elmész.Megkönnyebbülés lesz neked is.
2017. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Reménykedtem hogy elmúlik, de akkor ezek szerint nem. Jövő héten irány a fogorvos.
2017. márc. 16. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fog,esetleg ideiglenesen,de akkor is jobb ha elmész a fogorvoshoz, mert terjedni fog a gyulladás és akkor komolyabb kezeléseken kell hogy túless.Az,hogy esténként fáj 1-2órát már magában elég.Nekem általában hajnalban fájt,arra ébredtem,hogy bekell vennem a fájdalomcsillapitót.Amikor ettem akkor is belenyillalt az idegekbe, de az uj fájt 15-20percig,hogy le-föl járkáltam. Majd ugyaezek a tünetek kezdtek jelentkezni rágásnál, hideg vizre,hideg levegőre végül melegre is érzékeny volt.És ezt húztam egy hómnapig.Minél előbb menj el,hogy megszünjenek a gondjaid és ne terjedjen a gyulladás.Keress egy jó fogorvost, aki fogékony a félelmeidre,problémádra és nem lesz semmi gond.
2017. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!