Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a jobb felső...

Mennyire fáj a jobb felső hatos fog (rágófog) kihúzása? Azt mondta az orvos mindenképpen húzni kell! De megijesztett amikor azt mondta, hogy lehet műteni kell mert ez az arcüregbe belelóghat mivel nagy a gyökere!

Figyelt kérdés

2017. márc. 20. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

A húzás felül, hátul nem vészes. Alul sokkal rosszabb. Vagy elől.

Műtétem még nem volt.

2017. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megfújatja foghúzás után az orrodat, amit befogsz. Ha nem lát bugyborékoló vért kijönni a sebhelyből, és nem sípol a befogott orrod, nem nyílt meg az arcüreged. Ha mindez jelen van, összevarrja a sebet, és úgy enged haza. Ne parázz!
2017. márc. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen második ! Ezt mondta ő is csak ő ezt hívta műtétnek!
2017. márc. 20. 19:24
 4/9 anonim ***** válasza:

A fájdalom mindig az érzéstelenítés sikerességétől függ.


Lehet helyi érzéstelenítés vagy altatás. A helyi érzéstelenítés, az vagy spray, vagy injekció útján szokott történni. Nagyobb fogaknál, idősebb korban injekciót adnak, amit esetleg több helyre is beszúrnak. Tudom, hogy fájdalmasnak tűnik már a gondolat is, hogy több szúrás, de alapvetően a tű maga egy nem annyira kemény anyagból van, amit el is lehet hajlítani, ha szükség van rá. Másrészt pedig - mint írtam - az érzéstelenítésen múlik minden.

Ha sikerül a megfelelő ideget érzésteleníteni, akkor kb. mindegy neked, hogy "sima húzás", vagy "műtét", mert a fájdalom szempontjából egyiket sem érzed, csak annyit, hogy "matatnak" a szádban.


Nagyon fontos! El szokta mondani a fogorvos, hogy ha érzel fájdalmat, AZONNAL JELEZD BÁRMIKOR! Emeld fel a kezed, vagy szisszenj, vagy reagálj! Mert nem érdemes végigszenvedni.

A fogorvos indokolt esetben adhat be még fájdalomcsillapítót.


A sima húzás és a műtét között - az eljárás szempontjából - van különbség.


Ha a fog jól hozzáférhető, és megfogható, akkor általában nem kell műtét.

Műtét akkor kell, ha nem hozzáférhető, vagy a fogorvos úgy látja, hogy könnyebben, sikeresebben meg tudja csinálni a fog eltávolítását.


Mindkét eljárás esetében ugyanazok a célok: a fog eltávolítása úgy, hogy ne érezz fájdalmat közben.


---


FONTOS még, hogy gyulladt így esetében esélyesebb a vérzés, és a fájdalomcsillapítás is nehezebb, esetleg nem lesz olyan hatékony. Ha vérzik az ínyed fogmosásnál, akkor mindenképp jelezd a fogorvosodnak, mint ahogy azt is, ha nem sikerült rendesen érzésteleníteni.

Ne szenvedj, ha nem muszáj.


A fogorvos ilyenkor gyulladáscsökkentőt szokott javasolni, és elhalasztani a szükséges húzást, vagy műtétet.


Ha az ínyed nem gyulladt, sokkal gördülékenyebben megy minden. A gyulladt fogínyt úgy tudod elkerülni, hogy a legpuhább fogkefét használod: Extra Soft-ként van általában címkézve az ilyen, és jó fogkrémet. Én személyesen a fluorid-MENTES fogkrémeket ajánlom.

Egy jó fogkrémtől egy-két alkalom után érezned kell, hogy erősebb a fogínyed, és nem vérzik, vagy egyre kevésbé vérzik mosás közben. Az ínyed színének is az erős vöröses színről rózsaszínűbbre kell változnia eközben.


Remélem segítettem. Sok sikert!

2017. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Manapság már nemigen szoktak röntgen nélkül belefogni bármibe is, fontos tájékozódási pont az orvosnak is.

Remélem a Te orvosod is csinál, vagy kér.

A tűszúrás fájdalma is minimálisra csökkenthető, ha előtte az ínyt érzéstelenítik zselével. Legalábbis, az én orvosom így csinálja, mert tudja, hogy mindig rettegek :)

Egy hétig volt kilenc varratom, túléltem. Gyógyulást neked!

2017. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! A fogam nincs begyulladva,nem fáj!:) Annyi,higy felette az ínyem piros kicsit !
2017. márc. 20. 19:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Röntgent nem csinál az orvos az tuti ! Mert akkor már mondta volna !:) De jól húz fogat ezt már sokan mondták !
2017. márc. 20. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem fáj. Én 150 kilós embereknek való szurikat kaptam az escitil nevük hangulatjavito miatt na? Varratot se kaptam recsegett ropogott minden baja volt vérzett is de túltéltem röhögve huzták ki a bölcsességfoghoz képest amire azt mondták ne nyögjek úgy fájt plussz ott még röntgeneztek is na itt még nem kellett. Foghuzás után: 20-30 percig kell a tampont szorítani. Öblögetni szivogatni tilos a huzás helyét. A vért le kell nyelni. Dohányozni tilos. Hajoldozni tilos. 2 óra mulva enni ha elmult a zsibbadás fogmosás a huzás helyét kivéve a szokásos időben és módon.
2017. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nevük.
2017. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!