Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szeretnék elmenni fogorvoshoz,...

Szeretnék elmenni fogorvoshoz, de tartok attól mit fog szólni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


úgy rendesen "saját" fogorvosom kb. 14 éves koromban volt utoljára, akkor volt tömve 5-6 fogam is. Azután már csak évente iskolai szűrővizsgálaton voltam mindig, de ott az orvos mindig mindent rendben talált.


Nem fájnak a fogaim, viszont esztétikailag nem szépek. Fogkő, sárgásodás, és attól tartok egy lyukasat is felfedeztem a hátsók közül. Utoljára 1 éve voltam fogorvosnál, de akkor még mindent rendben talált, bár elég hanyagnak tűnt, pl. osztálytársamnak húzott be tömött fogat mikor sose tömték neki.


Szóval a fogaimra mindenképp ráférne hogy egy orvos vessen rájuk egy pillantást és maguktól a kezelésektől nem is félek, mert bármit megadnék egy szép mosolyért.

De amitől viszont igenis tartok az az hogy mit fog rólam gondolni az orvos mert elhanyagolt a szájhigiéniám?

Mert őszintén bevallom hogy valóban elhanyagoltam 14-15 éves koromig a fogaim ápolását, de azóta figyelek rá, viszont attól félek rossz a fogmosási technikám is, hiába néztem ezer videót róla az interneten, nekem egyszerűen úgy nem megy.


Köszi! 18/F


2017. márc. 22. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit. Naponta lát elhanyagolt fogakat.
2017. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy évvel ezelőtt voltál fogorvosnak,hidd el az jónak számit :-)Nagyon sokan nem járnak ilyen rendszeresen.Én most csináltattam a fogaimat és félelemből több mint tiz évig nem voltam fogorvosnál 8.osztályos koromban javittattam őket előtte, és nem szólt semmit a doki.Ahhoz képest nem volt sok romlott fogam,inkább tömés cserék voltak meg egy fogamat gyökérkezelni kellett,mert már nagyon érzékeny volt.Biztosan nem fog semmit szólni a fogorvos,vannak emberek akik letört mélyen szuvas fogakkal mennek, a tiédtől sokkal rosszabb állapotokat lát hidd el.
2017. márc. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Magaddal foglalkozz, ne pedig az orvosod véleményével. Gondoljon amit csak akar, lényeg, hogy kezeljen és rakja rendbe a fogaidat.
2017. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!