Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy a műtét óta...

Normális, hogy a műtét óta csak ennyire tudom kinyitni a számat?

Figyelt kérdés

Nemrég eltávolították 4 bölcsességfogamat + még alul a bal hátsó fogam, ami az egyik bölcsességfogammal "összenőtt". 1 órás műtétre készültünk, lett belőle 2 és fél órás, még az orvost is váratlanul érte, elmondása szerint élete 10 legrosszabb műtétjei között ez is szerepel... Az állkapcsomba is le kellett fúrnia, a jobb alsó fogamhoz betett egy kis csövet amit 3 napig bent kellett hagyni, hogy tisztuljon a seb.

Múlt héten pénteken voltam varrat szedésen. Mindent rendesen betartottam, kerültem a tejtermékeket, csak turmixolt gyümölcsöket (alma, banán, körte) fogyasztottam, napi 3-szor mostam fogat, és szájvizet is használtam reggel és este. A kiírt gyógyszereket is mind beszedtem. Az orvos szerint a sebem szépen gyógyul, semmi baja.

Felhívták rá a figyelmemet, hogy tornáztassam az alsó állkapcsomat, nehogy beálljon a szájzár.

Én minden nap pár percig tornáztattam, mosolyogtam, aztán kitátottam, ide-oda mozgattam, napról-napra egyre ügyesebben ment.

A beszéd még kicsit gondot okoz, néha kicsit selypesen beszélek, de úgy tudom, ez ilyenkor természetes.


De ugyanakkor azt vettem észre, hogy már nem tudom olyan nagyra kinyitni a szám, mint a műtét előtt... Tátom, tátom, és próbálkozok, hátha megy tovább is, de sosem sikerül. Amíg bent voltak a varratok, addig éreztem, hogy miközben tátom ki a szám, megfeszülnek. Amióta kiszedték őket ez az érzés már ugyan nincsen, attól még nem tudom nagyobbra tátani a számat.

Őszintén szólva ez nagyon zavar és aggaszt engem...

Meg szeretném kérdezni hogy ez normális, illetve később ki tudom-e majd jobban nyitni?

21/L

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. márc. 27. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a fent említett tünet a szájnyitási korlátozottság maga a szájzár. Teljesen természetes ilyen kiadós műtét után. A tornáztatás főleg a száj nyitogatását jelenti. A rágóizom gyulladásra adott görcsös válasza okozza. Gyakran javasolják, hogy valamivel "szét kell feszegetni" a szájat, ezzel nyújthatók az izmok. Ha szép a seb, nem fáj, nincs baj.
2017. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szétfeszegetés alatt mit értesz? Mivel lehet biztonságosan csinálni?
2017. márc. 27. 23:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy jelenleg minden étkezés után, bármit is eszek, fogat kell mosnom. A varratszedéstől számítva hány nap múlva lehet ezt abbahagyni?
2017. márc. 28. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!