Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy foghúzáshoz hány injekciót...

Egy foghúzáshoz hány injekciót és hova adják?

Figyelt kérdés

Tejfogamat húzzák, de nem mozog, és van gyökere is.


Hány injekciót adnak hozzá és hova pontosan? A fogkoronától mennyivel lejjebb? Az inybe vagy a lágy részbe?



Sose kaptam még számba injekciót, eléggé tartok tőle,


2017. ápr. 12. 22:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Alsó kisőrlőről van szó, 5-ös
2017. ápr. 12. 22:16
 2/6 anonim válasza:
Figyu, én nagyon sokat jártam sajnos fogorvoshoz. Kaptam már sokféle injekciót különböző helyekre, de szerintem az fáj a legkevésbé amit a fogászaton adnak. Vagy legalábbis számomra. Az íny talán nem olyan érzékeny, mint a többi testrész lehet hogy ezért. Amúgy általában a foggyökérbe adják. De van hogy az orvos úgy ítéli meg, hogy nem lesz fájdalmas, vagy csak kicsit, akkor nem is mindig ad érzéstelenítőt. Vagy nekem pl szokta mondani, hogy megpróbálja anélkül és ha bármit érzek jelezzek a kezemmel. Szóval szerintem kár paráznod, ha jó a fogorvosod. Egy jó fogorvos ma már tényleg szinte nulla fájdalom okozással tud dolgozni.
2017. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyezek az előttem szólóval,fogorvosnál egyáltalán nem fáj az injekció.mondja ezte egy olyan valaki aki amugy nagyon fél a tüszúrástól.Anniyt szoktam érezni,hogy telik meg az inyem,meg néhol mintha valamit végighúznának az inyemen, de nem tűszúrást érzek.

Ugy tudom ha felső fogat érzéstelenitenek akkor az inybe adjáka z injekciót annál fogadnál amelyet húznka vagy ketzelnek.Az alsó fogakat másként érzéstelenitik ott hátra adja a hajalatba és végig zsibbad a fogsosrosd azon az oldalon ahol kezel vagy húz.Nekem báris igy csinálták lehet létezik más módszer is.

2017. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Változó, hogy kellemetlen-e, vagy nem különösebben. Soktényezős. Vannak egészen profi, vékony hajlékony tűk, szájsebészeten volt, akitől ilyet tapasztaltam meg. De szájsebészeten is, fogászaton is többnyire hagyományos tűvel szúrnak, az meg, hogy kellemetlen-e, attól függ...


Ha gyulladt a fogad, akkor fájhat, de akkor a húzás is nagyon. Ezért előbb a gyulladást csökkentsd, húzatás előtt.


Van, amikor kettő injekció dukál egy foghúzáshoz / -vájáshoz, van, hogy egy. Van, amikor egy szúrás elég, egyszerre több húzáshoz / vájáshoz is. (Vannak idegek, melyek több foggal kapcsolatosak.)


Számos variáción átestem. Nem vagyok fogorvos, csak körülírni tudom.


Volt, hogy kivájtak kettőt egymás után, volt, hogy hármat, de akkor semmit nem éreztem, mert jó orvos volt.

Volt, szimpla húzás, erős fájdalommal, volt, hogy egymás után kettőt vájtak, de alig éreztem, pedig egyszerű fogorvosi eszközök voltak, nem profi szájsebész eszközök - bár addigra edződtem.


Eddig kb 3-4 fogamat húzták, és 8-at / 10-et "kivájtak"/"kitéptek", mert töröttek voltak, tehát már eleve darabokban voltak ezen fogaim a húsban/ínyben.


Az injekció max kellemetlen, de anélkül nem sokan bírnák ki a szimpla húzást se, vagyis ki lehet bírni, de iszonyú fájdalmas volna. Egyszer jártam majdnem ilyen fokon, nem megfelelő eszközt használtak, adott foghoz, és hiába volt érzéstelenítő injekció ellőtte...


Tudok egy illetőről, akinek a 80-as években Oroszországban érzéstelenítő nélkül húztak fogat. Máig emlegeti olykor...


Szóval ne parázz, a szuri segít elviselni a nagyobb fájdalmat. Pár másodpercig kellemetlen, annyi. De ha gyulladt a fog, fogíny, akkor csak félig-meddig érzéstelenít! Ezt ne feledd! Előbb gyulladáscsökkentés...

2017. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tejfog huzása anynira nem fáj,nekem is anno tejfogat húztak ki,állandót még szerencsére nem.Az el lett érzéstelenitve, egy-két húzás és kint volt.Két perc volt az egész.Az, hogy leérzéstelnedjen tovább tartott,arra kb.20percet vártam.
2017. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző, lehet h félreértelek, de nem 1-2 MÁSODpercet akartál írni?
2017. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!