Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni tanácsok?

Foghúzás utáni tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A foghúzás utáni első napnál tartok. 22 óra telt el eddig a húzás után. A fogam már csak épp annyira fáj hogy azt mondhassam zavar, de gyógyszer nem kell.


Viszont ami zavar hogy picit nehezen tudom kinyitni a szám és max félig. Belevakuztam reggel a számba hogy megnézzem mi van arrafelé..és látok egy nagy fekete vöröses akármicsodát a fogam helyén. Az lenne a vérdugó? ill meddig marad ott nagyjából.


Illetve kaptam egy papírt amin leírás van mit kell csinálnom. Nos az van a szájhigéniánál írva hogy: Az első napon a száját a tanult módon ápolja, kivéve a műtéti területet, melynek tisztántartására a második naptól rendkívül fontos. javasolt új fogkefe használata.


Vettem is egy extra soft fogkefét de még is hogy tartsam tisztán azt a részt mikor ott van az az akármi? Hozzáérnék valószinűleg akkor csak szétszakitanám.


illetve olyan is van h orvosi zsájával öblögessem a fogam csak ne az első nap. Akkor ezekszerint mától már öblögethetem pl ezzel a cuccal?


2017. ápr. 13. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Öblögethetsz, de ne zubogtasd a szádban a vizet, nehogy kimosd a vérdugót, mert akkor fogmedergyulladást kapsz, és az jobban fáj, mint a fájós fogad fájt. Szájzár ellen meg bármennyire is fáj, feszegetned kell a szádat. Ezt úgy csináld, hogy a jobb kezed hüvelykujját tedd az alsó frontfogaid tetejére, a mutató ujjadat a felső frontfog aljához illeszd és nyitogasd az ujjaidat. Ha erős lenne a szájzárad, az orvos írhat fel izomlazítót is. 2 napig ne egyél tejet, és tejterméket, semmivel ne piszkáld a sebet, még a nyelveddel sem. Finoman mosd meg másnap a foghúzás helyét. Ne szívogasd a sebet. Ha dohányzol, most álld meg, hogy nem gyújtasz rá.
2017. ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a fogam helyét úgy érted hogy akkor még ma kell mossam vagy holnap?


Illetve a helyén van a vérdugó..még is hogy tisztítsam?

2017. ápr. 13. 08:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Sehogy ne tisztítsd a vérdugót, csak a seb környékét mossad meg fogkefével.
2017. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de ott csak íny van. akkor az ínyt tisztítsam szuper óvatosan ?
2017. ápr. 13. 08:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. ápr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pár nap után sárgás fehér lepedék lesz a sebhelyén. Ne ijedj meg, az nem genny, hanem a vér egyik alkotóeleme, a fibrin.
2017. ápr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

és akk ma már tisztíthatom v várjak holnapig?


ill köszi szépen az infókat:)

2017. ápr. 13. 09:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Másnap már lehet tisztítani a sebhelyet.
2017. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az eleg ha csak inyecsetelovel bekenem illetve orvosi zsajaval oblogetem?
2017. ápr. 13. 16:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha kefével tisztítanád meg a seb környékét.
2017. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!