Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog fájdalom,...

Bölcsességfog fájdalom, normális-e?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelenleg mind a négy bölcsességfogam egyszerre nő, kb mintha versenyeznének. Mindegyiket érzem, mindegyik szokott is fájni viszonylag türhetően, de a bal felsőn csak a gyógyszer segít, ha segít. Kb két-három hónapja kezdtem el érezni a fájdalmat, de már szeptemberben is láttam, hogy bal felül felszínre tört. Az elmúlt két hétben intenzíven fáj a balfelső főleg. Ez normális fognövéskor, vagy baj lehet? Lehet bugyuta kérdések, sajnálom, csak kíváncsi vagyok mi vár rám, meg h mi a normális úgymond. Ui.: El fog valaha múlni a fájdalom? Csak mert kb életképtelen vagyok tőle.

2017. ápr. 15. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem amikor nőttek a bölcsesség fogaim (szerencsére egyszerre mindig csak kettő-kettő), volt, hogy szájzáram volt a fájdalomtól... :/


Szerintem egyáltalán nem normális, nem értem, miért nem vittek el fogorvoshoz a szüleim akkor.

2017. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De bölcsességfognál normális a fájdalom valamilyen szinten nem? Át kell a húst vágnia konkrétan. Egyébként ja elég szívás, hogy egyszerre nő mind. :/ Nálunk most cserélték le az előző fogorvost, szóval még nem mertem meglátogatni az újat, nem bízom még benne. De szerintem nálunk nincs röntgen, szóval majd valami nagyobb városba elmegyek. Csak hát pénz kérdése inkább, hogy eltudok-e jutni fogorvoshoz, ezért kérdeztem meg itt először. Mert ha normális a fájdalom, akkor jobban túlélem. Csak olyan szép fogaim vannak, nem akarom, hogy a bölcsességfogak elcsesszék. :)
2017. ápr. 16. 04:05
 3/3 anonim ***** válasza:

A bölcsességfogak előtörése közben teljesen normális a fájdalom. Szájzárral társuló fájdalom is kialakulhat, ennek legfőbb oka, hogy a fogat előtörés közben még félig íny fedi. De mivel az íny csak a cementhez tapad a zománchoz nem, így a fog és íny kökzé berakódik az ételmaradék ami gyulladásba hozza ezt a területet.

Ez ellen legjobban az segít, ha fogkefével, de akát tista ujjunkkal is hátulról előre masszírozgatjuk a területet. Corsodyllal való öblögetés még segíthet, de ezt max. 2 hétig szabad csak.

A kiújulás elkerülése érdekében érdemes circumcisiot csináltatni. Ez azt takarja, hogy érzéstelenítésben a fogat még részben fedő ínyt szikével vagy elektrokauterrel eltávolítják.

2017. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!