Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 12 éves vagyok és május 19....

12 éves vagyok és május 19. -én teszik fel a felső fogszabályozomat majd az alsót pár hónap múlva! Nagyon félek szóval pár kérdést irtam nektek! Mennyire fáj mikor felteszik a fogszabit? Mit etettek az utána lévő pár napban?

Figyelt kérdés
Fogszabályzosok!S.O.S

2017. máj. 5. 15:53
 1/9 anonim válasza:
100%

Én nagyon rosszul éltem meg azt a pár hónapot, de nem mindenki egyforma, tehát lehet, hogy te nagyon könnyen fogod viselni! Abban pillanatban,amikor feltették egyáltalán nem fájt, utána sem, csak este kezdtem el érezni a feszítő érzést, nem volt kellemes. Sokáig csak joghurtot, joghurtitalt, tejszeletet, rántottát, leveseket, croissant ettem, mert ezeket nem kellett rágni, vagy csak nagyon kicsit. Aztán fokozatosan szendvics stb.

De ez az én esetem volt, ismertem olyat is, aki már aznap gond nélkül evett! Egyénfüggő:)

2017. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2017. máj. 5. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én másnap pl, csirkemellet ettem, igaz csak óvatosan, de inkább a tappancsokat féltettem :D Igen, ez egyén függő is, ki hogy viseli...Feszítő érzésre azért szerintem számíthatsz, ha fájni nem is fog.
2017. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Volt valami feszítő érzés, fájt is kicsit, de semmi vész. Simán ki lehet bírni, az egyéb fogorvosi megpróbáltatásoknál sokkal könnyebb elviselni. Mondjuk én már felnőttként vágtam bele, 2 szülés után, szóval ebben az esetben a fogszabályzós "fájdalom" a vicc- kategória.

No para és szép fogsort!! :)

Megéri!

2017. máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2017. máj. 6. 09:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!A felrakása egyáltalán nem fáj,csak kicsit macerás mire felrakja az orvos a dolgokat.Nálam úgy volt az első napokban,hogy csak joghurtot,levest és pépesebb dolgokat tudtam enni,de egy hét után,már mindent tudtam enni.Nem kell tartanod tőle,elég gyorsan meg lehet szokni.Havonta húznak rajta,de azt szinte meg sem érezni.Gondolj bele,hogy milyen szépek lesznek a fogaid,amikor leveszik majd,és meglátod,hogy érdemes volt megcsináltatni.Nekem már lassan 2 éve fent van,úgyhogy nekem már nemsokára leveszik :)
2017. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. máj. 7. 14:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem csak felső fogszabályozóm van, de én is leírom a történetemet. :)

Kb. 1. osztálytól 6. osztályig volt alsó-felső fogszabim(éjszakai), de azt utáltam, mert folyton törte a számat, a fogaim rettenetesen fájtak, emiatt nem is hordtam, ergo nem ért semmit. :D Azután suli előtt egy hónappal megkaptam a rögzítettet, eleinte fájt és feszített, de 1 hét alatt megszoktam. Nagyon szépen javulnak a fogaim, hamarosan le is szedik. Egy hátulütője van: nehéz és időigényes a tisztítása, nem ehetsz roppanós dolgokat(földimogyoró, Snickers, stb), és nem rágozhatsz.

A készülék felrakása nem fáj, hanem az utána elkövetkezendő napok, amíg megszokod, bár az attól függ, hogy mennyire bírod a fájdalmat. Az utána lévő pár napban joghurtot, leveseket, és összeturmixolt kajákat, főzelékeket ettem. :)

2017. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. máj. 7. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!