Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogműtét után lehet pizzát enni?

Fogműtét után lehet pizzát enni?

Figyelt kérdés
A tetején lévő sajt miatt kérdezem. Mert az ugye tejtermék, amit nem szabadna. De így megsült formátumban sem? ( bölcsesség fogat műtöttek ki hétfőn)
2017. máj. 10. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet. Minden olyan fogorvos, aki kezében vett új szakirodalmat mostanában, tudja, hogy a tejtermékek fogyasztása nem tilos. Ez egy elavult nézet.
2017. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Ja, a tej igazából nem is erjed és nem is keletkeznek baktériumok, ez is csak kamu volt.
2017. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszed, olvass utána szaklapokban. Nekem négy fogat műtött egyszerre az orvos és eleinte csak joghurtot tudtam fogyasztani. Semmi bajom nem lett. Nyilván minden étkezés után ki kellett tisztítanom a sebet és fertőtlenítő oldattal kezelni. Két hét után gyönyörű volt a seb.
2017. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elméletileg a baktériumok könnyebb elszaporodása miatt nem lehet. Ezeknek a joghurtok, tejek táptalajként funkcionálnak és sokkal könnyebben bekerülnek velük a sebbe. Ezek tények. Nem tudom milyen szakirodalomról beszéltél. Persze lehet enni utána csak marha nagy a kockázati tényező. Lehet szerencsés is az ember és tényleg semmi baja nem lesz, de mi van, ha nem? Én semmiképpen nem szeretnék tovább szenvedni, mint muszáj. Csak annyira azért nem vagyok otthon a témában, hogy tudjam a sajtokban sülve is ugyanúgy megmarad e az a baktérium flóra, ami veszélyt jelenthet.
2017. máj. 10. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél pizzát, hétfő óta annyit már húzódott a seb, hogy ne okozzon gondot. Jó alaposan öblögess utána, és természetesen a fogmosás se maradjon el. Nyers tejet, kefirt stb én sem ennék, de egy sült sajt már nem fog gondot okozni.
2017. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!