Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fél fogam, most mit...

Letört a fél fogam, most mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Jobb oldalt allul az utolsó előtti fogam fele letört tegnap este. A törés olyan szintű hogy konkrétan kijött a fogam fele és ki vannak a fog gyökerek vagy nem tudom minek nevezzem dolgok, olyan mintha sebek lennének ott. A másik fele a fogamnak még bent van és nagyon fáj, ám azonban csak 2 hét múlva tud bevállalni a város összes fogorvosa annyira teltház van... Most mit kellene tennem? Néha már úgy fáj hogy sírok, fájdalom csillapítók semmit nem érnek egyedül a Gyulladás csökkentő de az is vagy 3 óráig veszi ki csak és azt meg 12 óránként lehet szedni...

2017. máj. 11. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz hogy egy körzeti orvos sem tud ellátni. Én is jártam ugyanígy, és én a hozzám illetékes körzeti doktornőt felhívtam telefonon és megmondtam neki hogy jártam és hogy baromira fáj, mondta hogy másnap amikor kezdődik a rendelési idő menjek be, és akkor megnézi. Mondta hogy be van táblázva, de hozzátette hogy fájós, gyulladt, letört fog esete sürgős, meg ez elsősegélynek minősül. Bementem, ránézett, mondta hogy az már menthetetlen állapotban van, meg annyira be van már gyulladva hogy csak húzással tud segíteni. Szépen kihúzta, szerencsére kijött belőle a gyökér, és semmi nem maradt benne így várnom kellett mire begyógyul a heg, majd két hét múlva vissza kellett mennem hogy ránézzen minden rendben van-e. Akárhogy vannak betáblázva, fogadnia kell, és ne magánhoz menj mert az nem köteles, a körzetis viszont igen. Egyébként öblögess házipálinkával vagy konyakkal. Azért házival mert a boltiba több a cukor meg egyéb adalék ami tényleg árthat.
2017. máj. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább meghalok mint hogy a körzeti orvoshoz menjek... Sajnos olyan városban élek ahol a körzeti orvosok(Főleg az enyém) tahók, nem érdekli őket, hogy mennyire fáj stb és eléggé bbénák is... Szinte minden húzáskor beletörik a fogat az emberbe meg ilyenek...
2017. máj. 11. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha enmyire faj írása fel haziorvossal antibiotikumot. Nem a legjobb megoldás, de ha gyulladás miatt fáj segíthet. De ha ír fel akkor szedd be az összes szemet, ne hagyd abba ha jobban leszel.
2017. máj. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérd meg a fogorvost, hogy írjon fel antibiotikumot, az leviszi a gyulladást mire eljön az időpont. Azon az oldalon ne egyél addig, hogy ne törjön tovább. Gondolom gyökérkezelni kell majd a fogad és csap, korona kerül rá.
2017. máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiderült hogy cisztás a fogam, elkellet távolitani a fogat is és a cisztát is. Eléggé fáj a helye, tegnap este csinálták de még mindig zsibbad egy nagyon picit :/
2017. máj. 16. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!