Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tapasztalatokat szeretnék...

Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni a fogszabályozóról, annak felhelyezéséről, utána következő hónapokról, hogy miket nem lehet enni abszolút az állandó fogszabályozóval? Szeretnék lelkileg felkészülni=)

Figyelt kérdés
Egy hónapja lassan, hogy véglegesen eldöntöttük anyuval, hogy tényleg kell fogszabályozó. Most 20 éves vagyok, a fogaim egészségesek, de hát össze vissza állna, főleg alul. Magándokihoz járok, mert nem bízom az SztK-ban rendelő orvosokban, az ő unszolására is meg az én lelkem miatt is szükségesnek éreztem. Tegnap a hátsó fogaim közé pici gumi köröket tett, hogy eltávolodjanak egymástól, ez elég fájdalmas dolog=S rágni egyáltalán ne merek, úgy érzem mint ha kiesnének. A kérdéseim/ kéréseim azok lennének, hogy akinek van vagy volt fogszabályozója az legyen kedves és írja le nekem, hogy hogy zajlik majd a szerkezet felrakása ( mert állandó fogszabit kapok) és az ez utáni életem kb. hogy fog zajlani? Mert azért hallottam dolgokat, de tényleg nem fogok tudni zsemlét, hamburgert, pizzát, vagy akár milyen húst enni? Ja és azt mondta, hogy pár hónapig fent lesz, és utána fogja a 4 4es fogamat kihúzni, mert nem fognak elférni rendesen, de hát ezért is van erre szükség, mert nem férnek el a fogaim. Nem félek a fájdalomtól, mert azt tudom, hogy megéri. De azért szeretnék felkészülni, arra hogy miket nem ehetek majd=) Remélem ír valaki
2010. máj. 16. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor zuhanjunk neki!

A gumik amiket felrakott,nem fognak kiesni,egyél nyugodtan,nem lesz bajuk.Fájniuk nem szabad,esetleg feszíteniük.Számíts rá,hogy ettől csak rosszabb lesz.

A felrakás egyáltalán nem fáj,ún.kis fém "tappancsokat" fog a fogadra felragasztani.Ha jól emlékszem,szárítani is kellett.Emiatt ilyen hosszadalmas.

Ha megvagytok,ezekbe a tappancsokba fogja befűzni az ívet,egy fém drótot,amit majd "méretre vág" és a hátsó fogaidnál "összehúz".Ennyi.

Már az első alkalomnál szoktak rajta húzni.És kifelejtettem a gumikat:PA gumis részre sajnos már nem emlékszem,hogy hová,mi alá kerül.De kérj bátran színesen,nem ciki egyáltalán 20 évesen sem.Én mindig a szemszínemhez illőt választottam:P,és emiatt nem az az érzés volt bennem,hogy milyen ronda fém fogszabom van,hanem,hogy milyen jól passzol a szememhez.:)

Fájni annyira nem fáj,illetve meg lehet szokni.Az első időkben nehezen fogsz majd tudni enni.Én nem is annyira a fájdalom miatt nem ettem,inkább attól féltem "baja lesz."

Megehetsz mindent,szóval lehet terhelni,csülök pacalpörkölt sült szalonnával,de ezt majd úgy is te érzed,mennyire bírsz ráharapni.

Na akkor szépülj és ha van még mit akkor kérdezz.Engem itt mindig megtalálsz:D

2010. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én kérdezni szeretnék tőled kedves kérdező! Én 19 éves vagyok, de szeretnék majd én is fogszabit.. te mennyiért csináltatod? Mennyire számítsak?
2010. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

O, hát köszönöm a gyors választ=)Sok jó infót adtál=) Amik most bent vannak a fogaim között, azok igazad van nem fájnak hanem feszítenek,de kibírom=)Viszont az én orvosom azt mondta,hogy ha nem akarok akkor ő nem rak majd olyan színes gumikat,mert azok nélkül 2-3hónappal meg tudjuk rövidíteni a fogszabályozás menetét,szóval sztem nekem olyan nem lesz.Viszont az a viasz amit emlegetett,azt nem tudom mire kell használnom majd? Neked hány évesen volt fogszabályozód?Én igazából ettől nem félek,csak majd a foghúzásoktól=(Még soha egy fogamat sem húzták ki.Nagyon tartok tőle=( És miután kihúzták rögtön visszateszi a drótot a többi fogra?mert én ugy értelmeztem,hogy igen.Neked is húztak fogat?

És az evéssel kapcsolatban:most is alig merek rágni, mert nagyon érzékenyek lettek ettől a tágító gyűrűtől, de akkor ez el fog múlni? És ezt értem a fogszabályozóra is, ha húznak utána tényleg elmúlik ez az érzékenység,mint ha mozogna a fogam?

2010. máj. 16. 17:38
 4/10 A kérdező kommentje:
A kérdésemre kérdeznek írom,hogy szerintem azért ez elég összetett és változó dolog.Nem tudom,hogy milyen lehetőségeid vannak és hogy hol laksz.Én mindenképpen a saját fogorvosomnál szerettem volna,mert ő fogszabályozó szakorvos is.Az sztk-ban is van lehetőség ilyesmire, ott kb.40.000(állkapcsonként),utána pedig 20.000(állk.)az éjszakai, azt nem tudom,hogy ott kell e fizetni a 3 hetente történő ellenőrzésre+röntgenre,de azt én nem tartom megbízhatónak ezeket a dolgokat.Akihez én járok, nagyon megbízható és teljesen kifogásolhatatlanul dolgozik és nagyon kedves.Itt nekem220.000 lesz a két állkapocsra és utána az éjszakai 110 ezer a kettő.És nekem még alkalmanként is kell majd fizetni(3hetente), a húzásra,vagy cserére,meg ilyesmikre. Én régebben is ragaszkodtam ahhoz hogy legyen fogszabályozóm,de mindig közbe jött valami(jogsi,érettségi...)De most végre bekövetkezik. Ja és azt elfelejtettem,hogy ha kell fogat húzatnod vagy ilyesmi az plusz pénz.Én mindenképpen azt javaslom, hogy szakorvossal csináltasd majd.Természetesen,ha porcelánt,vagy műanyagot szeretnél akkor ennek a 3szorosára számíts.Az én dokim lebeszélt ezekről,mert ,hogy a porcelántól tönkremennek a fogaim, a műanyagot meg sokszor kell pótolni meg igazítnai.Soknak hangzik az összeg tudom,de nekem is mindenki azt mondta,hogy ha most nem de később rá fogjuk költeni a fogaimra ezt a pénzt.Pl, ha ferdék maradnak könnyebben romlanak és akkor jöhetnek a tömések,húzások és fogpótlások.És én ragaszkodok a fogaimhoz=)Kérdezz még nyugodtan,ha érdekel valami
2010. máj. 16. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Húh hát megint sok mindent kérdeztél egyszerre,ennyit nem tudok fejben tartani:D

Nekem 2007. nov-ben rakták fel és 2009. jún-ban szedték le.

Kellett fogat húzni,de még előtte.És az kicsit más volt,mert nekem a szemfogaimat kellett kikapni.Akkor még megvoltak a tej szemfogaim de fölötte viszont már nőtt a csont,szóval nem tudom ennek így mi értelme,hogy felteszi a fogszabot,majd leveszi,kihúzza a fogat,majd visszateszi.De nem tudom,ő az orvos.Gondolom így több pénzt szed ki belőled.

Na mi volt még?Nem emlékszem...ja igen a gumik...szerintem ez is ökörség,hogy nélkülük gyorsabb.....(hehe:P:)a gumi végi a szádat,hogy ne sebesedjen ki.Mivel fém és kiáll belőle "ez-az",a gumi nem engedi,hogy annyira kisebezze.De hát ezt is csak jobban tudja egy orvos.És emiatt kell a viasz is.Én csak eleinte használtam,később megszoktam.Be kell vele dörzsölni az egész szerkezetet,így sima lesz a felszíne,nem fog sebesíteni.(Annyira)

A kajáról még annyit,hogy hülyeség,hogy nem ehetsz vele.Bármit megehetsz,ha úgy érzed,hogy meg tudod.Nem célszerű mondjuk azon a napon nekiesni a rántott húsnak,amikor meghúzzák.Zsömlébe nem hiszem,hogy bele tudnál harapni,anélkül,hogy beszarj,ha de ha feldarabolod,úgy nem lesz gond.Csavarás után 2-3 napig még érzékeny.

Eleinte mindenkiben benne van ez,hogy nem mer ráharapni,de aztán fel sem fog tűnni,hozzászoksz majd.

2010. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na látod,sok volt,el is felejtettem ezt-azt:P

16 voltam,amikor felrakták,és másfél évig "voltunk együtt".

Igen a "fogmozgás:)"elmúlik,vagy legalábbis annyira megszokod,hogy nem veszel róla tudomást.

2010. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem=)Azt mondta,hogy azért akkor húzza ki amikor már fent volt pár hónapig,mert így nem tudja kiszedni annyira befele dől és nagy fájdalommal járna. addigra meg meglazul a gyökere és kicsit áthelyeződik és akkor könnyebb lesz meg hamarabb fog gyógyulni. A gumikat meg valami olyasmivel magyarázta,hogy ha fent van akkor egyszerre nagyon kicsit tud húzni és akkro tovább fog tartani. Most már kezdek felkészülni lelkileg=)De azért izgulok,hogy milyen lesz és hogy fogok kinézni most és utána=)
2010. máj. 16. 18:51
 8/10 anonim ***** válasza:

A húzástól nem kell félni, egyáltalán nem szörnyű. Engem is beijesztettek előtte, de nem fájt akkor sem, és utána sem. 4 fogat kellett húzni, mielőtt feltették a fogszabit. Kb 1 hónap kell, mire megszokod, hogy ott van, és mire begyógyulnak a sebek, amik az első pár napon keletkeztek. Én harapásemelőt is kaptam + még 1-2 kiegészítőt, így kicsit nehezebben mentek a dolgok. Már másnap sírva hívtam a dokimat, hogy szedje le, mert ezt én nem bírom tovább. Szerencsére lebeszélt a dologról:)3-4 napig nem tudtam enni szinte semmit. Miután megszoktam, nem volt gond vele. Rendesen ettem amit előtte, csak arra kellett figyelni, hogy ha nem tudok elmenni fogat mosni, akkor ne egyek pl brokkolit, mert nem túl szép látvány, ha közéragad. A gumikat nagyon szerettem rajta, mindig más színűt kértem. Legtöbbször rózsaszín volt, de előfordult, hogy különböző színeket választottam, sőt világítós is volt rajta:) Mindig büszkén vigyorogtam, nem érdekelt, hogy más mit mond. A munkahelyemen volt 1-2 ember, aki végig piszkált miatta, beszólogattak, aztán volt aki bevallotta, hogy csak irigységből csinálták.

2 évig tartott a kezelés, tavaly nyáron vette le a dokim. Kaptam éjszakait, + felrakott a fogaim belső felszínére egy rögzítést, hogy a helyükön maradjanak. Az éjszakait nem sokáig használtam, mert mindig találtam valami kifogást, hogy miért nem teszem be, most már nem is sikerülni, mert nagyon kicsit változott a fogaim helyzete. A rögzítés belül még marad pár évig, de már egyáltalán nem zavar. Örülök, hogy végigcsináltam, szerintem ha most újra kellene kezdeni, gondolkodás nélkül igen mondanék rá:)

2010. máj. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát jó azt hallani,hogy a húzás nem szörnyű dolog=) Még annyit szerettem volna kérdezni,hogy szerinted a panoráma röntgent minek kell csinálni?Mert már megcsinálta a fogszabályzót, és én úgy értelmeztem,hogy szombaton fel is teszi.De csak utána kell mennem röntgenre...Szóval nem értem miért csak utána. De erről a gumikról meg fogom majd kérdezni mindenképpen.Mert látni már én is láttam=)
2010. máj. 17. 12:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a mintavétel után csinálta a röntgent, szerintem azért, hogy ki tudja mérni, hogyan alakulnak majd a fogaim, vagy azért, hogy lesz-e elég hely nekik. Pontosan nem tudom, mert nem mondta.
2010. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!