Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak? Korona?

Mit csináljak? Korona?

Figyelt kérdés
Fél éve letört a felső metszőfogamból egy darab...Ecsetelgették, 2x is betömték, de csak rosszabb lett, mindig jobban fájt. Most a koronán gondolkozok. Megéri? Elmúlik a szenvedés? Tapasztalatokat és véleményeket szeretnék. 20/L

2017. máj. 23. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelni kellett volna. Mivel fáj, ez vagy nem történt meg, vagy nem volt elég alapos.
2017. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a fogam nincs gyökérkezelve. De már van egy gyökérkezelt fogam hátul és kissé szürkésebb mint a többi. És mivel ez elől van és az is beszürkülne az feltűnő lenne...Illetve a gyökérkezelt fog lehet nem fogja sokáig bírni. Persze az a legelső h ne fájjon.
2017. máj. 23. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Koronától nem fog elmúlni a gyulladás, előtte ki kell kezelni a fogat.
2017. máj. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs begyulladva... nem szuvas, nem a gyökere fáj.. Hanem egy kicsi letört belőle és az éle nagyon fáj.
2017. máj. 24. 13:14
 5/7 bidibide válasza:
Ez érdekes ... Nekem közel 2 évig le volt törve a fogam saját magam hülyesége által ,de amikor fájt akkor egyértelműen nem maga a vége fájt .. Már csak azért sem hisz a fogbél felé tud menni a gyulladás vagy az ínre és ez miatt ,de hogy fájhat maga a fog ? (Lehet én nem értem mit akarsz mondani ezzel.)
2017. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
úgy hogy a fogba ugyanúgy vannak idegek tehát ha sérül a fog és eléri az idegvégződéseket akkor az a fog bármely részén fájhat hideg, stb hatására :D csak azt nem tudom mit csináljak vele mert ez a fogam a tömést nem bírja...kiesik belőle mindig mivel nem nagy felületen érintkezik vele de vagy korona vagy gyökérkezelés lesz majd orvos eldönti mert ez a nyilalló fájdalom nagyon rossz..csak mert letört belőle egy kis darab..
2017. máj. 25. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogorvossal kellene megbeszélni.Korona jó ötlet,ha szépen megcsinálják,csak úgy nem szép ha elüt a többi fogadtól,szinben vagy formában.Mutass képet a fogadról.

Nekem több korona is van de hátul.A bal felső utolsón és a jobb oldalon van alul felül 1-1 három tagú hid.

2017. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!