Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kezdjek az állkapcsommal?

Mit kezdjek az állkapcsommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok, és egy nagyon kellemetlen problémával kűzdök, eddig kissé eredménytelenül.:( Már elég régóta roppant egyet az állkapcsom amikor kinyitottam a számat, de legyintettem rá. Kb. 5 éve a bal oldalon kihúzták hátul az egyik fogamat, az utolsó előttit alul. Szépen begyógyult és "összeforrt" a helye. Nem tudom hogy ez befolyásolja-e. Nem olyan rég, miután szájzárt kaptam és nem tudtam kinyitni a számat csak ha az alsó állkapcsomat kitoltam jobbra (de akkor is nehezen, fájdalmasan, és hatalmasat koppant) elmentem fogorvoshoz, aki azt mondta hogy ritka hogy ilyen fiatalon ilyen állkapocs problémája legyen valakinek.:( csináltattunk éjszakai harapásemelő sínt. 2 hónapig hordtam, és elég szépen rendbehozta. Aztán abbahagytam a használatát, mert úgy gondoltam hogy ez a rendbehozás örökre szól. De most 2 hete megint szájzárat kaptam. Egy hamburgert, egy finom süteményt nem tudok megenni, és szörnyű érzés. Megint elkezdtem hordani a harapásemelőt éjszakára. Alsó felső fogsorra is kaptam (a felső véknyabb) de azt mondták hogy csak az alsót kell hordanom. Kb 2,5 centire tudom kinyitni a számat, és rettenetesen fáj amikor néha-néha próbálom nagyobbra nyitni.

Valakinek valami ötlete, hogy mit kellene csinálnom? Először a harapásemelő már 2 nap múlva hatott, most egy hét eltelt és semmi. Ha valaki ért ehhez és tudna tanácsot adni, kérem ne fékezze magát, mert nem a legjobb érzés a saját csontod ropogását hallani :(



2017. máj. 23. 22:19
 1/3 anonim válasza:
Mindenképpen menj el orvoshoz, senki nem tud távgyógyítani.
2017. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A helyedben elmennék fogorvoshoz panoráma röntgenre, abból kiderül hogy melyik fog okozza a problémát. Ha még ki nem nőtt bölcsességfog begyullad, attól az állkapocs csont is be tud gyulladni.
2017. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy konkrét trauma okozta a problémát, amely után jelentkeztek a tünetek, azt kell helyrehozni. Én is ajánlom neked a röntgent, az I női mellett van egy kiváló szájsebészet, fogászat. Ne szenvedj tovább, a beszéd az étkezés is komoly fájdalmakkal járhat! Ez elviselhetetlen lehet, komolyabb tapasztalattal rendelkező orvos tud segíteni. /Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hol vannak a szüleid?/
2017. máj. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!